Kyllä taas kusetetaan Suomen nuoria oikein kunnolla.Järkeä seisoa ja jonottaa monta tuntia ja luulla että pystymetsästä olevasta nuoresta voidaan tehdä maailmanlaajuinen tähti.Kyllä siihen tarvitaan kokemusta laulajan urasta vähän enemmän kuin mitä pikku teineillä on.Laulajaksi ei tulla yhdessä yössä, vaan se vaatii paljon työtä.
Idols on pelle juttu!
miiiiinääääääää
4292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tähteydestä haaveile, kun edellisistä voittajista ei ole edes Suomeen tullut kestotähtiä. Ehkä jotain keskimääräistä suurempaa levynmyyntiä voi odottaa, mutta vain ensimmäiselle levyille.
kokemusta, vaan on jo Emma-voittaja ja vuoden naissolisti.
Voi olla että menestyy ensimmäisenä vuonna, mutta sen jälkeen kun tulee uus Idols vanhat saa jäädä unholaan.
vuoden naissolisti näillä meriiteillä! Oli aivan levy-yhtiöiden sopima juttu, millä ei ole mitään tekemistä laulamisen saati sitten minkään muunkaan kanssa joka sivuaa lahjakkuuttaa tms.
Tämä typsy on menneen talven lumia, joka yrittää nyt vaatteita vähentämällä kompensoida olematonta laulutaitoansa ynnä karismaansa. Ensivuoden keikat ovat ostaripainotteisia ja lopuksi kierrellään hyväntekeväisyyskonserteissa ilmaiseksi, muka kannatuksen ja hyvänasianpuolesta, justjoo. Ainoastaan siinä yritetään omaa sammuvaa "uraa" kannatella.