Israelin ystävät hoi

Mitä mieltä olette Nälkäpäivä -keräyksestä tänä vuonna, jääkö väliin ? Osa rahoista menee palestiinalaisille.
10395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

välistä joka tapauksessa, PASKAPÄÄ!!!

Äänestä

Kamala ajatus! Palestiinalaisten puolellahan apua juuri tarvitaan.

Äänestä

sillä näin on kirjoitettu rakasta lähimmäistäs niin kuin itseäs...........

Äänestä
  • aina jonkun verran,lahjoituksen suuruus riippuu kohteesta nyt saimme yli 15000 EUR.suurin osa menee lahjoituksena palestiinalaisille.

    shanaa tovaa.benny ja ida fridman

    Äänestä

  • olet ymmärtänyt täysin väärin. ei kai rabbi 2000v sitten opettanut että 2000 vuoden päästä antakaa rahaa teidän kansan murhaajille? erikoinen tulkinta, täytyy sanoa.

    Äänestä

Jaa Israelille? Palestiina=Israel

Mutta jos tarkoitat arabien tukemista niin silloin.
Apu menisi vain terrorismin tukemiseen Israelia vastaan.

Minä tuen vain Israelia, koska Israel on suuressa hädässä ja vaikeuksissa johtuen arabien terrorismista

Äänestä

Jaa-a. Vähän sama kysymys kuin Irakin kauppasaarron kanssa oli. Kannatinko sitä? Kyllä, mikäli se esti joukkotuho-ase materiaalin oston. En, mikäli se esti peruselintarpeiden maahanviennin. Mutta saatiin parannettua YK:n ruokaa öljystä ohjelman avulla. Yhteiskunnallinen fakta on kuitenkin se että jos kansa pidetään tyytyväisenä, se on myös hallitsijaansa tyytyväinen.

Olisiko irakilaiset nousseet saddamia vastaan nälkäkuurilla? P-Korea on osoittanut että jos armeija pidetään leivässä, kansalla ei ole keinoa kaataa diktaattoria. Ainoa keino on armeijan kapina. Olisiko Irakissa ollut samoin? Varmasti ainakin nälkäkuuri olisi johtanut sisäiseen kansanryhmien väliseen sotaan.

Jokatapauksessa. Se toivoisinko rahojani käytettävän palestiinalaisten hyväksi riippuu täysin siitä mihin tarkoitukseen rahat menee. Jos ne menee pa:lle, en toivo. Jos ne menee punaiselle ristille niin ok.

Jos näkisit hamasterroristin(itsemurhavyöllä) haavottuneena maassa makaamassa, mitä tekisit? Et varmaan ainakaan tappaisi sitä. Ehkä soittaisit palestiinalais-sairaalaan josta äijä kärrättäisiin pa:n siipien suojaan, tai sitten israelilais sairaalaan josta äijä kärrättäisiin vankilaan?

Jos apu palestiinalaisille saadaan niin kanavoitua todistetusti että se ei tue terrorismia, hyväksyn sen että varojani käytetään jopa hamasterroristin terveyskuluihin. Kunhan äijä pistetään semmoiseen paikkaan että hän ei tee vahinkoa viattomille.

Äänestä
  • juutalaiset saa jatkuvasti rahoitusta jokapuolelta maailmaa!!!kun ostat niken lenkkarit,tai jonkin limpsa pullon(fanta,pepsi,cokis,sprite jne.),tai ajattelit vaikka ostaa shampoon loreal,aina kun tartut kaupassa johonkin niin mieti ensin annatko juutalaisille apua että he saavat lisää tappaa viettomia lapsia vai mieluummin ostat jonkin halpa tuotteen mistä ei ole kenellekkään terroristille apua??????BOYCOT ISRAEL!!!!!!!!vaikeatahan se on koska juutalaiset omistaa lähes kaiken tässä maailmassa,mutta parempi olo siitä tullee kun jättää ostamatta heidän tuotteitaan!!!!!!

    Äänestä

  • juu juu kirjoitti:

    juutalaiset saa jatkuvasti rahoitusta jokapuolelta maailmaa!!!kun ostat niken lenkkarit,tai jonkin limpsa pullon(fanta,pepsi,cokis,sprite jne.),tai ajattelit vaikka ostaa shampoon loreal,aina kun tartut kaupassa johonkin niin mieti ensin annatko juutalaisille apua että he saavat lisää tappaa viettomia lapsia vai mieluummin ostat jonkin halpa tuotteen mistä ei ole kenellekkään terroristille apua??????BOYCOT ISRAEL!!!!!!!!vaikeatahan se on koska juutalaiset omistaa lähes kaiken tässä maailmassa,mutta parempi olo siitä tullee kun jättää ostamatta heidän tuotteitaan!!!!!!

    todella ,tuntuu joskus että juutalaiset omistavat jos ei muun niin kaiken järjen. Teillä rasisteilla sitä ei ainakaan omistuksessa ole...

    Äänestä

  • juu juu kirjoitti:

    juutalaiset saa jatkuvasti rahoitusta jokapuolelta maailmaa!!!kun ostat niken lenkkarit,tai jonkin limpsa pullon(fanta,pepsi,cokis,sprite jne.),tai ajattelit vaikka ostaa shampoon loreal,aina kun tartut kaupassa johonkin niin mieti ensin annatko juutalaisille apua että he saavat lisää tappaa viettomia lapsia vai mieluummin ostat jonkin halpa tuotteen mistä ei ole kenellekkään terroristille apua??????BOYCOT ISRAEL!!!!!!!!vaikeatahan se on koska juutalaiset omistaa lähes kaiken tässä maailmassa,mutta parempi olo siitä tullee kun jättää ostamatta heidän tuotteitaan!!!!!!

    Ootpa TYHMÄ!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


5373563 kirjoitti:

Mitä mieltä olette Nälkäpäivä -keräyksestä tänä vuonna, jääkö väliin ? Osa rahoista menee palestiinalaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu