Manuaalivaihteisen Journeyn 1. vaihde

Kaasua

Meillä ollut kuukauden ajossa manuaaalivaihteinen Journey. Auto on kaikinpuolin osoittautunut juuri sellaiseksi, jota haettiinkin.

Liikkeelle lähtö tuottaa välillä vähän ongelmia, kun tuntuu, että kaasua pitäisi painaa suhteettoman paljon, jotta ei sammu liikkeelle lähdettäessä. Aluksi ykkösen saaminen silmään tuotti ongelmia, mutta nyt menee ihan ok. Varmaan uutuuden karheutta.

Onko muilla manuaalivaihteisen omistajilla samanlaista fiilistä vai johtuuko se piintyneistä ajotavoista edellisellä autolla? Koeajo tehtiin automaattivaihteisella, mutta sinällään ei ole väliä kumpi vaihteisto on.

1

641

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VIKAK

      KUIN LÄHES KAIKISSA CALIBEREISSA UUTENA,JOTENKA VIETIIN AUTO MAAHANTUOJALLE,JOLLOIN PÄIVITTIVÄT KONEEN JA SEN JÄLKEEN TOIMII HYVIN,USKOISIN ETTÄ SINULLA ON SAMA VIKA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1632
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1545
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1543
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1350
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1274
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1252
    Aihe