# Asia minulle juuri niin yksinkertainen kuin Raamattu sen ilmoittaa "Synnin palkka on kuolema". #
# Kuolleet HERÄTETÄÄN #
Varmasti nyt lapsikin ymmärtää, että kuolema poistaa adventisteista synnin ja he eivät enää kuole uudelleen, kuten muut ihmiset, jotka vielä varmuuden vuoksi poltetaankin uudelleen :)
# Kuolleet HERÄTETÄÄN #
Varmasti nyt lapsikin ymmärtää, että kuolema poistaa adventisteista synnin ja he eivät enää kuole uudelleen, kuten muut ihmiset, jotka vielä varmuuden vuoksi poltetaankin uudelleen :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Roomalaiskirje:
6:23 Sillä synnin palkka on kuolema, (loppuosa kuuluu jättää pois)
Kuolleilla ei ole jumalaa, kuka heidät herättää?
22:31 Mutta mitä kuolleitten ylösnousemukseen tulee, ettekö ole lukeneet, mitä Jumala on puhunut teille, sanoen:
22:32 'Minä olen Aabrahamin Jumala ja Iisakin Jumala ja Jaakobin Jumala'? Ei hän ole kuolleitten Jumala, vaan elävien."
Ei adventismi tai luterilainen lestadiolaisuus
ansaitse polttoroviota, vaan kanssaihmisen
herjaaminen.
Matteus 5.
20 Sillä minä sanon teille: ellei teidän vanhurskautenne ole paljoa suurempi kuin kirjanoppineiden ja fariseusten, niin te ette pääse taivasten valtakuntaan.
21 Te olette kuulleet sanotuksi vanhoille: 'Älä tapa', ja: 'Joka tappaa, se on ansainnut oikeuden tuomion'.
22 Mutta minä sanon teille: jokainen, joka vihastuu veljeensä, on ansainnut oikeuden tuomion; ja joka sanoo veljelleen: 'Sinä tyhjänpäiväinen', on ansainnut suuren neuvoston tuomion; ja joka sanoo: 'Sinä hullu', on ansainnut helvetin tulen.
Yx_uskova