vanhemmat asuvat?
Entä tietävätkö he lapsensa jumaluus-hallusinaatiosta?
Loppuun vielä kiperä kysymys, mihin en löytänyt raamatusta vastausta: Koska Jumalalla on synttärit ja kuinka paljon hän täyttää/täytti tänä vuonna?
Missä Jumalan
6
321
Vastaukset
- Kössönöm
Jäädään odottelemaan vastauksia. Kai näillä, joiden kropan täyttää jumala, on siihen jokin vastaus. Olen kuulevinani kiihkeää raamatunlehtien plaraamisesta aiheutuvaa kahinaa;)
- Uskomieli
Jumalalla ei ole vanhempia. Hän on iankaikkisena henkiolentona ollut aina olemassa.
Jumalalla ei myöskään ole hallusinaatiota. Hengellä ei voi olla harhoja eikä muitakaan ahdistuksen ilmentymiä (tämän tulee itse kukin huomaamaan henkimaailmaan siirryttyään).
Jumalalla ei ole mitään tiettyä syntyajankohtaa, sillä hän on ollut aina olemassa. Ei sitä ole vaikea ymmärtää. Rukoile vain, että sinullekin avautuu tämä selkeys."Rukoile vain, että sinullekin avautuu tämä selkeys."
Niin rukoilen, että silloin Suomessa on eutanasia sallittu (en meinaan millään malta odottaa, että pääsen tapaamaan sen iättömän ja syntymättömän ukkelin)!on siitä kummallinen käsite, että sen määrittely on mahdotonta. Ajattele esimerkiksi maapallon vanhimipia olentoja, arkkieliöitä. Niitä on ollut maapallolla 4 miljardia vuotta, eivätkä tiedemiehet ole vielä päässeet selville siitä, olivatko arkkieliöt pallon ensimmäiset asukkaat, mutta yhdestä asiasta he ovat yksimielisiä: arkkieliöt ovat Dna:n perusteella sukua ihmisille.:-S)))
- Humalan julli
keiky3 kirjoitti:
"Rukoile vain, että sinullekin avautuu tämä selkeys."
Niin rukoilen, että silloin Suomessa on eutanasia sallittu (en meinaan millään malta odottaa, että pääsen tapaamaan sen iättömän ja syntymättömän ukkelin)!Oikeassa olet.Varsinkin kun tämä lukemattomia aioneja oman olemisensa täydellisyydessä kellinyt ukon-käppänä on henkilökohtaisesti kiinnostunut JUURI SINUSTA!(capslock lainattu kiihkohihhulilta)
- albigilla
Taitaa olla niin vanha ettei tiedä itsekään.
Minua puolestaan kiinnostaisi tietää, että kun maapallolla joskus on ollut ns.hirmuliskoja ym. että mihin niiden henget ovat menneet kun ne kuolivat. Ettei vaan joku niistä ollut muita vanhempi ja nimitti itsensä ns.jumalaksi.
Ainakin tämän meidän tuntemamme ns.jumalan käytös viittaa siihen suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.704918Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.113349Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j202622Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571675- 471556
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441336- 941302
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2181072Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.71985IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51875