"Uskovainen" siivooja tappoi kampaajan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808068057403_uu.shtml
HUH HUH ... Onneksi en ole uskis.
Onneksi en ole uskis
11
426
Vastaukset
en ole kampaaja! ;o)
- jutussa, johon
annoit linkin, puhuta mitään kenenkään uskosta.
- Apostoli_Tz
Naapuri oli todennut:"Että eihän hän edes käyttänyt päihteitä. Hän oli uskovainen ihminen."
Myös lööpissä julistettiin naisen olevan harras kristitty.
Saattoipa olla, mutta kuten Keiky jo sanoikin, pitääkö nyt varoa siivoojia vai kristittyjä? Murhaaja kun ilmeisesti oli kumpaakin. - hujulii
kuin uskiskin,ei siinä jutussa puhuttu tappajan uskosta mitään.
Luultavasti oli ihan tavallinen nimikristitty,jolle uskonasiat ei ole mitenkään tärkeitä elämässä.
Heitähän kai Suomessa eniten onkin. - Nimetön
Apostoli_Tz kirjoitti:
Naapuri oli todennut:"Että eihän hän edes käyttänyt päihteitä. Hän oli uskovainen ihminen."
Myös lööpissä julistettiin naisen olevan harras kristitty.
Saattoipa olla, mutta kuten Keiky jo sanoikin, pitääkö nyt varoa siivoojia vai kristittyjä? Murhaaja kun ilmeisesti oli kumpaakin."Saattoipa olla, mutta kuten Keiky jo sanoikin, pitääkö nyt varoa siivoojia vai kristittyjä? Murhaaja kun ilmeisesti oli kumpaakin."
En sanonut noin! Sanoin: Onneksi en ole kampaaja!
Koska kampaajahan siinä tapettiin, siihen en ottanut kantaa, että mitä uskontokuntaa tai ammattiryhmää (epäilty) tappaja edusti. - sanoa mitä
Apostoli_Tz kirjoitti:
Naapuri oli todennut:"Että eihän hän edes käyttänyt päihteitä. Hän oli uskovainen ihminen."
Myös lööpissä julistettiin naisen olevan harras kristitty.
Saattoipa olla, mutta kuten Keiky jo sanoikin, pitääkö nyt varoa siivoojia vai kristittyjä? Murhaaja kun ilmeisesti oli kumpaakin.hyvänsä, mutta joka tapauksessa kyseisestä naisesta kerrotaan, että "ystävättärensä Seija Mörön murhasta vangittu on aiemmin tuomittu täyttä ymmärrystä vailla tehdystä tapon yrityksestä, törkeästä pahoinpitelystä sekä teräaseen hallussapidosta yleisellä paikalla."
"... pitääkö nyt sitten varoa siivoojia vai kristittyjä? Murhaaja kun ilmeisesti oli kumpaakin."
Pitää varoa mieleltään sairaita aggressiivisia ihmisiä, ovat he sitten uskovia tai uskomattomia. - Apostoli_Tz
Nimetön kirjoitti:
"Saattoipa olla, mutta kuten Keiky jo sanoikin, pitääkö nyt varoa siivoojia vai kristittyjä? Murhaaja kun ilmeisesti oli kumpaakin."
En sanonut noin! Sanoin: Onneksi en ole kampaaja!
Koska kampaajahan siinä tapettiin, siihen en ottanut kantaa, että mitä uskontokuntaa tai ammattiryhmää (epäilty) tappaja edusti.Huomasin, vasta kun olin vastannut. Pahoitteluni.
- Apostoli_Tz
en ole siivooja, kaikki siivojaat ovat murhaajia!
Tajusitko Mirka heittosi onttouden? Tuskin. - ajattelenpa vain
Ei tuo nyt mikään vakaumuksellinen uskovainen ole tai sitten on ihmisparka pahasti seonnut. Voi uskovainenkin seota ja sairastua päästänsä.
- puusilimä
se on.ja tuo sinun selitys on (tm)... perkele
otapa ja kuuntele carlos santanan biisi victory is won..
sitä kuunnellessa on varmasti muutakin mielessä kuin prlkät mielikuvitusotukset...
moi moi... menen fiilistelemään... - Hanna
puusilimä kirjoitti:
se on.ja tuo sinun selitys on (tm)... perkele
otapa ja kuuntele carlos santanan biisi victory is won..
sitä kuunnellessa on varmasti muutakin mielessä kuin prlkät mielikuvitusotukset...
moi moi... menen fiilistelemään...En kuuntele kyseistä musiikkia. Mieluummin rentoudun vanhan klassisen musiikin parissa. Erityisesti olen barokkimusiikin ystävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813182Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823639Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952904Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361379Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1491312Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin200973