En tiedä onko ongelma jokin toiminnallinen häiriö, onko se rakossa vaiko päässä,
mutta kuitenkin tulin säikähtäneeksi kunnolla noin 1kk sitten kun tuntematon nainen tuli haukkumaan minut kerrostalon pihalla.
Olin ajatellut lähtiessäni että käyn vessassa sitten perillä, ja kuinkas kävikään..
Kun huomasin että joku huutaa ja haukkuu ja käyttäytyy uhkaavasti kaikki virtsa siis vain karkasi.
Tästä lähtien ongelma on uusiutunut, aina kun vähänkään säikähdän tai muutenkaan en aina ravaa vessassa virtsa meinaa aina karata.
Esimerkiksi vähän ajan kuluttua tuosta jouduin häiritsemään huoltomiestä joka tuli avaamaan minulle oven koska avaimeni olivat jääneet sisään. No hän näytti vihaiselta, ja aloitti puhumaan äyskäisemällä jolloin se tapahtui taas.
Tuota ei aina käy vaan ihmisten kanssa vaan kotona ollessanikin pidättämistaito on heikentynyt.
Voiko tuollainen "säikyttäminen" aiheuttaa jonkun toiminnallisen häiriön?
Säikähtäminen laukaisi karkailun?
LostedHope
1
829
Vastaukset
- Sissi
En ole varma. Mutta itsekin jos säikähdän,nauran tai juoksen kun on kova hätä se pääsee karkaamaan. Anteeksi mutta en voi auttaa. Itselläni ei ole ollut ikinä mitään häiriötä. Voit myös kysyä lääkäriltä tai muilta vastaavilta jotka auttavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998