Kaikki lähti pois..

Kaikki hyvät tyypit lähti pois sieltä. Se poliisi, lääkäri miehensä kanssa..
7866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Helen Trent on minusta huonoin lääkäri tässä sarjan aikana. Ei sovi sitten yhtään pariksi poliisi Robin kanssa.
Lääkäri ja poliisi parina hmmh, naisella kovempi palkka. Ei hyvä silleenkään.

Äänestä
  • ehkä ei tuohon aikaan ollut kovin yleistä, nyt on.

    Äänestä

  • Lääkäri-poliisi-aviopari ei taida tänä päivänäkään olla kovin tavallinen, ei ainakaan jos poliisi ei ole mikään päällikkö vaan tavallinen konstaapeli. 60-luvulla naislääkärit olivat vielä aika harvinaisia ylipäätään (ainakin tuolla päin, Suomesta en tiedä).

    Täytyy kuitenkin muistaa, että alkuperäisen tarinan ensimmäisistä päähenkilöistä Kate oli lääkäri ja Nick poliisi. Nicholas Rhean (nimimerkki, en muista kirjoittajan oikeaa nimeä) Constable-kirja(t?) perustuu(-vat) hänen omiin kokemuksiinsa. Näin ollen voisi olettaa, että tämä kuvio tulisi suoraan todellisuudesta, kirjoittaja oli poliisi, jolla oli lääkärivaimo.

    Äänestä

poliisia ja lääkäriä, Greengrassista puhumattakaan:( Jospa vaikka näistä uusista tulisi ajan kanssa samalla tavalla "omia".Toki osa näyttelijöistä jätti aivan liian suuren aukon paikattavaksi ja on tosi vaikeaa hyväksyä ketään tilalle. Annetaan ajan kulua, eiköhän se siitä:)

Äänestä

nämä keskustelupalstat.
Entisiä lähtee ja uusia tulee, vaihtuvuus on taattu.
Poistuneita kaivataan vähän aikaa, ja uusiin tottuminen vie saman ajan.

Ja show must go on!

Äänestä

DENNIS MERTON OLI OMA SUOSIKKINI < JA TOINEN ON PETER BENSONIN ESITTÄMÄ BERNIE SCRIPPS

Äänestä

"Kaikki hyvät tyypit lähti pois sieltä. Se poliisi, lääkäri miehensä kanssa.. "

Nii... Ja sit vielä Vernon - ja pikku Alfred... Maailman suloisin koira!!

Minäkin taidan hankkia tollasen risteytyskoirapojan ja antaa nimeksi Alfred... *niisk* En nyt muista minkä kahden rodun risteys mutta löydän tuolta jostain kyllä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nii-i.. kirjoitti:

Kaikki hyvät tyypit lähti pois sieltä. Se poliisi, lääkäri miehensä kanssa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu