Helsingin kevät eli kysymys

siitä, että tänä vuonna kevät oli melkein yhtä lämmin kuin kesä. Se on tyystin Vanhasen hallituksen syytä. Hänhän väittää, että hänen hallituksensa aikana köyhään risukkoonkin päivä paistaa. Paistaahan se, kuten jokainen on nähnyt. Heikonlaisesti.
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Kumpujen yöstä"!

Äänestä
  • Kaikki otsikossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lahtareille kirjoitti:

siitä, että tänä vuonna kevät oli melkein yhtä lämmin kuin kesä. Se on tyystin Vanhasen hallituksen syytä. Hänhän väittää, että hänen hallituksensa aikana köyhään risukkoonkin päivä paistaa. Paistaahan se, kuten jokainen on nähnyt. Heikonlaisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu