ottaa käyttöön muslimien vanha tapa, josta he ovat itse luopumassa (ainakin Iranissa):
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1566367
Voisiko joku laittaa ehdotuksen menemään STM:lle?
;o)
Pitäisikö Suomessa
4
217
Vastaukset
- Suomen laissa
Silloin ne voitaisiin suorittaa valvotuissa olosuhteissa, hygieenisesti, oikeassa valaistuksessa, oikean painoisilla ja muotoisilla, oikein teräväreunaisilla, kivillä.
Voitaisiin myydä pääsylippuja, ja tulot valtion kassaan.Siitä voitaisiin tehdä Ylelle oikein dokkari-sarjakin. Sitten vaan myymään sitä ulkomaille, niin saattaisi ne tv-luvatkin halventua! Ja kyllähän sitä kesällä mielummin katsoo kunnon kivityksiä kuin jotain ainaisia uusintoja!
- Olly
keiky3 kirjoitti:
Siitä voitaisiin tehdä Ylelle oikein dokkari-sarjakin. Sitten vaan myymään sitä ulkomaille, niin saattaisi ne tv-luvatkin halventua! Ja kyllähän sitä kesällä mielummin katsoo kunnon kivityksiä kuin jotain ainaisia uusintoja!
Haetaan kymmenen osallistujaa Big Brother tyyliin asumaan samassa kämpässä, ja pudotuspelissä yleisöäänestyksellä pudotetaan niitä kivitykseen!
Miten taas tuntuu siltä, että jumalia ei ole olemassa...
pitäisi muslimeille sallia lipun poltto, vaikka avotulen teko taajama-alueilla muutoin onkin kielletty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843232
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1771220Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835- 95827
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825