Köyhä yh-äiti Susan Kuronen-Ruusunen

Mitenkähän sillä oli varaa matkustaa sinne,kun ei ollut varaa maksaa omia oikeudenkäytikulujaankaan?
Kummallista touhua kerrassaan.
61116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä vaivaa pientä päätäsi suurilla asioilla.

Äänestä

Varmaan Susa osaa olla "bimbo" ja esittää köyhää YH äippää, mutta silti fyrkkaa jemmassa yllinkyllin. Eikä Susa ole mikään kovin "ruma", joten rikkaat mihet (sinkut/varaut) mieluusti kustantavat pikku keikkoja vaikkapa pekinkiin tai faktalefti "7".

Tuskun Vanhasen jättämisen jälkeen on ollu pulaa mistään, mutta EI sitä sossussa pidä kertoo!!

Saahan monet rahaa kela/sossu vaikkeivat tarvii, kun osaavat olla tyhmiä sopivasti. Ahneimmat ajaa bemarillaan hakemaan ilmaset ruokakasitkin, joskus moneen kertaan. Kirkkokin ANTAA rahaa, kun siellä käy pikkasen vetistämässä ja kertoo, et lapset näkee nälkee. Kirkolla jonot on lyhkäset...

Susasta on tullu kierookin kierompi YH kana.

Äänestä
  • kun on ilmaiseksi pelkästä rakkaudesta aina antanut:-D

    Ja tyhmyyttään mennyt velaksi asunnon ostamaan niin ei saa mitään tukia mistään eikä niin ollen ole varatonkaan vaikka todellisuudessa on,kun kaikki vähä menee mitä tulee.Mutta enpähän ole kuitenkaan yhteiskunnan elätti sitten.Onhan sekin jotain se!

    Äänestä

  • tässä saa syyttää, kirjoitti:

    kun on ilmaiseksi pelkästä rakkaudesta aina antanut:-D

    Ja tyhmyyttään mennyt velaksi asunnon ostamaan niin ei saa mitään tukia mistään eikä niin ollen ole varatonkaan vaikka todellisuudessa on,kun kaikki vähä menee mitä tulee.Mutta enpähän ole kuitenkaan yhteiskunnan elätti sitten.Onhan sekin jotain se!

    Hyvin sanottu.
    Kyllä täällä kaikilla on mahdollisuus myydä itseään -mikä itten onkaan kauppatavarana (kroppa, pärstä, koti, lapset, oma elämä jne.
    Naimisissa olevia puutteessa eläviä miehiä on joka kadun kulmassa. Ei tarvi paljon flirtata, kun saa kätevästi vuoden hajuvedet alkuun, sitten vähän alusvaatteita... vaatteita jne... Hyvällä säkällä saa autonkin käyttöön ja vuokrakämpän edullisesti, missä mies voi käydä tarvittaessa kiksauttamassa. Ja jos mies sattuu olemaan julkkis, niin seiskahan maksaa ulkomaan matkat.

    Ja sossun luukut on silti auki tollasille muiden eläteille. Virallisia tulojahan ei ole. Kolmesta lapsesta saa hyvät lapsilisät, elatustuet ja siihen päälle asumistuki. Sossu maksaa loput, mihin raha ei riitä -päivän lehti, puhelinlasku ja lasten harrastukset mm. Niin ja vain siinä tapauksessa, että ei käy töissä. Rehellisesti työssä käyvä yh ei saa juuri mistään mitään, joutuu vain maksamaan täydet päivähoitomaksut lapsistaan.

    Mutta työtönhän saa tietysti vielä työttömyyskorvauksen lusmuilemisesta, vaikka työkkärissä on töitä tarjolla pilvin pimein. Muutakin kuin puhelinmyyjän hommia.

    Enkä tarkoita ed. mainitulla, että kyseessä oleva nainen olisi tuollainen, vaan tämä oli vastaus esitettyyn kysymykseen, miten köyhä voi matkustaa.

    On se kuitenkin hyvä, että on ystäviä, jotka myös haluavat lapsensa seiskapäivää lehteen. On siellä mahtava poseerata. Ilo se on pienikin ilo.

    Äänestä

Tainnut Ruusunen saada ennakkomaksun jostain jutusta, joka ilmestyy lähipäivinä. Huhujen mukaan jutun julkistamiseen on manageri varannut Marski salin. Melkoisella varmuudella on taas "löytynyt" vanha kännykkä, jossa on tekaistuja viestejä Matilta.

Äänestä
  • Lehti väittää, ettei hän osaa sanoa korvausvaatimuksia, sen päättää asianajaja. Voihan nekin olla kivoja summia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kävi Pekingissä lastensa ka... kirjoitti:

Mitenkähän sillä oli varaa matkustaa sinne,kun ei ollut varaa maksaa omia oikeudenkäytikulujaankaan?
Kummallista touhua kerrassaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu