Kuolinrukous

Olen vuosikymmenen ajan joka ilta rukoillut, että kuolisin ja astelisin sisään taivaan portista yön aikana. Itsemurha on synti; jos sen teen, on asemani tuonpuoleisessa heikohko.
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Teet sen väärin. Rukoile hartaasi pitkää ja hyvää elämää. Pyydä vaikka nuorta vaimoa itsellesi ja lotto-voittoa.

Jumala kun pruukaa olemaan aika ketku luonne, mitä hänestä olen ymmärtänyt, niin todennäköisesti ottaa sinut luokseen nopiammin kuin nyt käyttämälläsi menetelmällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Propagandaministeri kirjoitti:

Olen vuosikymmenen ajan joka ilta rukoillut, että kuolisin ja astelisin sisään taivaan portista yön aikana. Itsemurha on synti; jos sen teen, on asemani tuonpuoleisessa heikohko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu