Verkon helmiä:
"Muutenkin minua kummastuttaa tämä ilmiö missä monikulttuurisuus- ja ihmisoikeusaktivistit pääsevät päättämään maahanmuuttajiin liittyvistä asioista, vähän sama kuin laitettaisiin pedofiilit vastaamaan nuoriin liittyvistä asioista.."
"Muutenkin minua kummastuttaa tämä ilmiö missä monikulttuurisuus- ja ihmisoikeusaktivistit pääsevät päättämään maahanmuuttajiin liittyvistä asioista, vähän sama kuin laitettaisiin pedofiilit vastaamaan nuoriin liittyvistä asioista.."
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei kai ihmisoikeuksiin perustuva maahanmuuttopolitiikka aiheuttane ainakaan varsinaista uhkaa maahanmuuttajille - niin kuin pedofiilit nuorille?
Laittaisin kyllä ko. "aktivistien" tilalle jonkun ihan muun "aktivistiporukan"...
kanta-asukkaille, etkö edes tuota ymmärtänyt!
mutta voit lohduttautua sillä, että tuo promillen sadasosan "vaaran" lisäys vähentää sotaa pakoon juosseiden pakolaisten vaaraa kymmenillä prosenteilla.
Ja mitä vertaukseen tulee, sitä en nyt edelleenkään pidä kovin onnistuneena...(!)
Vertaus on loistava, tässä rautalankamalli lahjattomille.
Olkoon, en viitsi alkaa vääntämään kun ei se uppoa kuitenkaan...
kommenttini promille.prosentti -suhde kerro joa aika paljon...?
Keskustelut muille ja keskittyisi täydellisten ylösvetojen minimoimisiin ei kaikkeen puuttumiseen.
Johan se vie halut kertoa tai vastata yleensäkään kun valvonnasta vastaava puuttuu jokaiseen kirjoitteluun aivan kuin alakoululaiset olisivat täällä,hän taas poistamassa silloin kun ei vastausta keksi.
Hävytöntä toimintaa Palstan Valvojalta!
Minne muuten valitukset tällaisesta kaikkeen puuttumisesta osoitetaan.Alkaa meinaan kyrsii enkä ole ainoa.Häpeisit edes,monet hyvät kommentoinnit olet poistanut ja miksi?Kaikessako rasismia mutta ei totuutta?
on vain yksi keskustelijoista - ei sen enempää eikä vähempää.
Ei minulta saanut olla rauhassa silloinkaan, kun ei ollut aurinko vielä nikin perässä.
En poista vastausta silloin, kun en kekeis vastausta, vaan silloin, kun se on asiaton.
Luulisi, että jos vastauksissani on jotain vialla, niin oikaisisit sen täällä julkisesti - etkä arvostelisi sitä, että puutun täällä useisiin kommentteihin - koska mielestäni ne vaativat sitä?
Sikäli, kun et ole tyytyväinen poistoihin, niin eikun palautetta Suomi24:n sähköpostiini [email protected].
Vastaan aika nopeasti, kun - arvaa mitä? Sinne ei ole tullut vielä yhtään kyselyä viestin poistosyistä.
Eli sen perusteella tuntuu todella tyytyväiseltä kirjoittajaväeltä...
Jos kyetään vain syyttämään minua siitä, että sanattomaksi jääneenä tai muuten mielivaltaisesti poistan viestejä ilman, että yksilöidään tämä, niin silloin voi vain katsoa peiliin.
Palautteen voi laittaa - myös sheriffin toimista - tämänkin sivun alalaidassa olevan valikon välityksellä. Siellä on sefulle vielä oma paikka, jonne klikkailemaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/sheriffi/toiminta.chtml
Kelaa sivu alas.
Olen täydellisesti samaa mieltä Moverin toiminnasta.
Noin mielivaltainen mielipiteen rajoittaja vaihtoon ja menköön etsimään jostain töitä aikansa kuluksi.
louskuttaa palstalle kaikenlaista ja arvioida muita hyvin, hyvin monenlaisin ilmaisuin.
Mutta jos puhutaan asiasta, niin missä on vastineesi purnauksiesi tueksi? Sen enempää palstalla kuin sähköpostissani en ole havainnut sitä.
Viestisi ovat - aivan ilmiselvästi - usein jyrkässä ristiriidassa useankin säännöissä mainitun asian kanssa. Jos et syystä tai toisesta edes puolusta kantojasi, niin saat tehdä sen minkä muutkin tyhjän purnaajat: Katsoa vain peiliin.