ovat kunnostautuneet luonnonvarojen tuhlauksessa. Jos kaikki ryöstäisivät maapalloa yhtä paljon kuin kristityt keskimäärin se olisi jo aikaa sitten tuhoutunut. Kiva uskonto tämä Kristinusko. Fiksuja sen kannattajat - minä ensin, kaikki minulle ! Ovatko ihmiset tyhmiä jo tullessaan uskoon vai rappeuttaako kristinusko luovan ajattelun ?
Uskovaiset ja varsinkin Kristityt
Arska
10314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"minä ensin, kaikki minulle"
Vapahtajamme Jeesus opetti juuri päin vastoin. Jos joku yrittää viedä sinulta paidan, anna hänelle viittasikin.
Lukekaa Raamattua. Älkää poimiko vain yhtä kohtaa ja ivailko sitä, vaan LUKEKAA Pyhän Hengen ohjauksessa, rukoillen, Teitä erityisesti puhuttelevia kohtia alleviivaten. Jonain päivänä Taivasten valtakunta aukenee teillekin.
päästään, hän olisi ymmärtänyt, jotta pieleen menee ja seuraajat alkavat vimmatusti uskoa Jumalaan ja tuhota ympäristöä.
Älkää poimiko sieltä vain yhtä kohtaa ja uskoko sitä, vaan LUKEKAA järjen ohjauksessa, ajatellen, teitä erityisesti häiristseviä kohtia alleviivaten. Jonain päivänä todellinen maailma aukenee teillekin....
Niin osaahan toki pirukin raamatun jo ihan ulkoa; ja voihan sekin neuvoa "omiaan", -lukemaan raamattua sen omalla metodilla; -siis "lukemaan kuin piru raamattua"...
"Lukekaa Raamattua."
Miksi lukisin, kun selvästi sen lukeneet tekevät päinvastoin kuin Kynttilänwalo utopiansa houreissa kuvittelee.
"Jonain päivänä Taivasten valtakunta aukenee teillekin."
Oleellista on katsoa seurauksia eikä vain tuudittautua kuvitelmiin. Kuvitelmat eivät tee todellisuutta yhtään erilaisemmaksi vaan tiedon pohjalta tehdyt teot on se asia, joka pystyy vastaamaan todellisuuden haasteisiin.
No, entäpä iteppä? Miten sinä itse olet kunnostautunut, miten olet päässyt ja onnistunut erottautumaan maailman valtaväestöstä, jota sinä kai tarkoitat tuolla "kristitty"-määreelläsi?
Kerrohan nyt miten sinä, eduksesi ja kunniaksesi eroat näistä "kristityistä", joita tarkoitat...? Kuljetko kenties hiihtäen töissä, kesät talvet, vai miten sinä itse kunnostaudut ja poikkeat eduksesi, niin että voit "kristittyjä" noin tuomita ja mollata...?
Kristityt ? Minulle on aivan turha Jeesustella. Ota rohkeasti kantaa asiaan, vai eikö rohkeus riitä.
metsäkansaa, koetetaan kestää:-)
öljyä ihan normaalisti silloin tällöin, eikä se vie miljoonia vuosia. Tästä oli juttuakin lehdessä.
Toiseksi, Alaskassa olisi öljyä USA:lle vielä 200 vuodeksi, mutta jotkut sedät pimitti sitä öljyä öljy EI-kriisin aikana tahallaan. Niinhän ne isot (öljy)herrat tekevät hallitaksensa maailmaa.
Toinen asia on sitten vaihtoehtoiset energiamuodot, joita on kehitelty muutamia, ja useitakin maailmanhistorian aikana, mutta kun eivät ole todellakaan kaupallisia niin ne on hoidettu pois alta.
Nikola Tesla kehitti kai ilmaisen energian saantimenetelmän, ja ns energian kierrättämisen kylmä sähköllä. Eetterissä olevat atomejakin pienemmät partikkelit(muistaakseni 80% kaikesta) liikkuvat nopeammin kuin atomit, joten Tesla kehitti sellaisen kylmäsähkömenetelmän, jossa energiaa voitiin säästää jopa 99% kulutuksesta(jolloin 12v patterilla saattoi, no ehkä sitten käyttää autoakin ihan kivoilla nopeuksilla). Joten nämä laitteet on jo keksitty. Eri asia on sitten käytännön toteutus jota haittaa vaikka nuo maifosot jotka hoitaa öljysheikkien asioita.
Ilmastonmuutoksesta ei myöskään ole juuri todisteita. Itse asiassa ilmasto on kylmenemään päin(joku tutkijamieskin yrittänyt pistää pk hesariin mutta sielläkin tuetaan juuri tuota ilmastonmuutos shittiä). Joten voit huoleti ajaa sillä bemarilla, joskin itse tulen ajamaan Teslan keksinnöillä(jos keksin miten ne toimivat ja eihän se hankalaa ole).
"öljyä ihan normaalisti silloin tällöin, eikä se vie miljoonia vuosia."
Lähde?
"Toiseksi, Alaskassa olisi öljyä USA:lle vielä 200 vuodeksi, mutta jotkut sedät pimitti sitä öljyä öljy EI-kriisin aikana tahallaan."
Kirjoittelet aika pahasti aiheen vierestä, mutta ymmärrätkö, mikä ongelma öljyssä on sen määrän lisäksi?
"Ilmastonmuutoksesta ei myöskään ole juuri todisteita. Itse asiassa ilmasto on kylmenemään päin(joku tutkijamieskin yrittänyt pistää pk hesariin mutta sielläkin tuetaan juuri tuota ilmastonmuutos shittiä). Joten voit huoleti ajaa sillä bemarilla, joskin itse tulen ajamaan Teslan keksinnöillä(jos keksin miten ne toimivat ja eihän se hankalaa ole)."
Jaaha, kyseessä olikin joku sekopää, jonka juttuja ei kannata ottaa kovin vakavasti.