Oulun Kokoomuksen uusi kunnallisvaaliehdokas Jasmin Mäntylä soitti iltapäivälehdelle ja ilmoitti menevänsä autonperuutuskouluun.
-Mistä saitte moisen idean? tiedusteli toimittaja uteliaana.
-No kun Turun Sanomissa oli ilmoitus, että autokoulu on täynnä, mutta peruutuspaikkoja on vielä jäljellä.
Oli pakko laittaa kun löysin netistä näin hyvän vitsin, nauroin pitkästä aikaa.
-Mistä saitte moisen idean? tiedusteli toimittaja uteliaana.
-No kun Turun Sanomissa oli ilmoitus, että autokoulu on täynnä, mutta peruutuspaikkoja on vielä jäljellä.
Oli pakko laittaa kun löysin netistä näin hyvän vitsin, nauroin pitkästä aikaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
yhtä fiksu kun sdp.n urpilainen joka on sentään blondi!
Kun postaat vitsiä joka puolelle, toisaalta jasminia ei vois varmaan haitata tippaakaan tollaset jutut. ja hänet on jo varmistettu ehdokkaaksi ja ompa hän myös jo nyt oulun opetuslautakunnan varajäsen joten turhaa itkeä tosta asiasta.
Tässäpä pikku linkki faktatietoon:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1534755
Näin meillä kokoomuksessa, vedetään viinaa ja ajetaan ilman ajokorttia.
Miten sinäkin olisit täällä puolustamassa rattijuoppoja jos vaikka olisi ajanut joidenkin pikkulapsien päälle, saatanan rattijuopon puolustaja ,häpeä vähän sekasikiö saatanan urpo ,sinäkö hyväksyt rattijuopot ja muut rikoksen tekijät,hyi saatana häpeä vähän paholaisen sekasikiö. Senkin sisäsiitoinen sekasikiö kaikkia sinäkin puolustat.
Googlasin JASMIN MÄNTYLÄ , ja heti tuli tämmöinen rattijuoppus ja tuomio esille.
Tämmöistä ihmistä siis sinä äänestät.
Laulajaa rankaistiin kesäisestä känniajostaan.
Laulaja Jasmin Mäntylä tuomittiin maanantaina Oulun käräjäoikeudessa ehdolliseen vankeuteen ja sakkoihin. Tuomion takana on viime kesäinen törkeä rattijuopumus, minkä seurauksena auto suistui tieltä ja törmäsi puuhun. Jasminilla ei ole ajokorttia.
Kaunotar tuomittiin törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta 40 päiväksi ehdolliseen vankeuteen. Lisäksi hän joutuu pulittamaan 20 päiväsakkoa, yhteensä noin 320 euroa.
ei kai jasmin tuota koskaan ole kiistänytkään eikä hän kenenkään päälle ole ajanut, ittensä loukkasi. menneet olokoon menneitä.