mr muscle ja folio ja pullo

minä itse täällä

Oon vaan ajatellu että tostahan mr muscle "pommista"(ei oo mun mielestä pommi) tulee vetyä joka lopulta saa sen pullon paukahtamaan auki, niin jos sen pullon kylkeen teippaisi vaikkapa tähtisädetikun tai pistäisi sen vaikka nuotion viereen niin räjähtäisiköse pullo?(siis silloin kun vety karkaa ja tarkoitan tulimaista posausta) Ja kaikkihan tietää että vety on yksi palavimmista kaasuista. Joten vastatkaapa minulle, pohdin vain asiaa en ajatellut kuitenkaan kokeilla... NOT!

ja niille jotka ei ole aiemmin kuullut asiasta niin limupulloon laitetaan foliopalloja ja sitten sinne pistetään esim. mr muscle pesuainetta joka reagoi alumiinifolion kanssa ja saa aikaan vetyä, joka lopulta vapautuu pullosta yleensä käytetyllä ilmaisulla "räjähtää".

1

4430

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lovewilltearusapart

      joo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      21
      2634
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      101
      2537
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1374
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1271
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      122
      1256
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      302
      1228
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      20
      997
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      977
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      969
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      60
      887
    Aihe