Kevyttä buunausta vailla (-02 | 147 T.Spark)

Nimetön

Terve kaikille palstan lukijoille.

Hieman alustusta:
Parin viikon ajan seurasin vaihtoautojen hintoja ympäri Suomen netin kautta. Tarkoituksena oli ostaa MB E-sarjalainen vuosituhannen vaihteesta.

Jostain syystä eksyin kuitenkin ohimennen Treen Delta-Autoon ja silmiin osui limen vihreä Alfa Romeo 147. Onneksi (Mersua väheksymättä). Auto on todellakin erittäin persoonallinen ja nyt olen oikeasti ylpeä autostani.

Auto on 2002 vuosimallia ja mielestäni erittäin ajaton. Silti haluaisin pieniä muutoksia näin alkuun ainakin koriin.
Lähinnä ajattelin vaihtaa pienet oranssiset kylkivilkut valkoisiin ja takalamput vaaleampisävyisiin nykyisten lähes kokopunaisten sijaan.

Onko jollain tietoa mistä asiaa kannattaa lähteä purkamaan

3

569

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie vuan

      Auto-Milanon kautta ainakin saa jotain tuollaisia palikoita Alfaan.

      • Nimetön

        Kiitos vastauksesta.

        Katsotaas mitä sieltä löytyy..


    • linkin pukkaaja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      397
      1639
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1093
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      84
      918
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      895
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      832
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      799
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      767
    8. 60
      761
    9. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      746
    10. 59
      735
    Aihe