Nuorten Venäjä sympatiat.

Ihmetyttää kuinka suomeen on syntynyt näistä nykynuorista venäjää nuoleva kansanosa.
60 luvulla oli taistolaiset..sen jotenkin ymmärrän
mutta kuinka nämä nykynuoret ovat sosialisteja miltei kaikki???Kyl mää niin kauhiasti ihmettelen olen kuin puulla päähän lyöty.
10387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Venäjä on Suomelle kuin lottovoitto tulevaisuudessa!

Nato on hölmöläisten klubi!
EU vanhenee! Kohta täällä ei ole kuin eläkeläisiä!
Opiskelkaamme venäjää voi olla kohta menemme sinne töihin ja asumaan!

Äänestä

Olen jo ajat sitten tehnyt opiskelijakavereitteni kanssa päätöksen, että emme sympatisoi pieniä valtioita sortavaa Venäjää.

Länsimaat ja USA ovat läheisempiä!

Äänestä
  • Kaveripiireissä pidetään venäläisiä ihailevia tyyppejä ihan dilleinä ja kummajaisina.

    Mitähän ne Jokelan ampuja tai Keravan puukottaja fanittivat?

    Eivät ainakaan länsimaailmaa!

    Äänestä

  • HÖLMÖLÄISEKSI! Onnittelen!

    Äänestä

Ei nuorilla ole aikaa eikä kiinnostusta roikkua samalla keskustelupalstalla ympäri vuorokauden. Asialla ovat "joutilaat" taistolaiskäppänät.

Äänestä

Miksi sosialisti nuolisi Venäjää? Eikös Venäjä ole yhtä oikealla kuin Yhdysvallat poliittisesti?

Äänestä

Nykynuoret sympiteeraavat edelleen suurta ja mahtavaa Neuvostoliittoa. Kuuntelevat kansainvälistä ja lukevat sosialistikirjoja.
On huolestuttavaa että suomeen on syntynyt potentiaalinen epäisänmaallinen luokka joka on valmis sosilismin nimessä pettämään maamme.
Nyt eritoten Venäjän suurmaa politiikan taas tullessa konkreettiseksi tankkien ja kranaattien muodossa on suomenkin aika huolestua.
Kuka vielä haluaa kieltää maamiinat.
Onneksi olen nähnyt päinvastaisiakin nuoria.
He kantavat leijonatunnuksia kaulakoruissaan ja
rakastavat isänmaata.
Lesepussi miehet eli sivarit ovat maamme kauhistus.

Äänestä
  • Nykynuoret sympiteeraavat edelleen suurta ja mahtavaa Neuvostoliittoa. Kuuntelevat kansainvälistä ja lukevat sosialistikirjoja. KUINKA TUO LIITTYY VENÄJÄÄN JA MAANPETOKSEEN? OLETKOHAN JÄRJISSÄSI.

    Äänestä

kuin laisensa eläimet. Sikakoirat, aasit ja hyeenat.

Jos venäjä tahtoisi suomesta kolmasosan suomen venäläisvähemmistön turvaamiseksi, niin ainakaan itse en menisi sotaan kuolemaan sitä estämään.

Silloin saisi taas suomalaisia kuolla isokenkäisten omaisuuden suojelemiseksi. Isokenkäisten jotka miesten kuollessa rintamalla joisivat vain itse drinkkejä klubeillaan ja hässisivät huoriaan.

Sodan jälkeen sitten he jotka hengissä selviäisivät, saisivat taas kestää vammat ja vanhuuden omankin kansan pilkan kohteena muka rikollisina.

Edellisestä sodasta on totisesti opittu se mitä pitää.

Äänestä

Suomeen on kehittymässä uusi tietävämpi ja ennen kaikkea viisaampi nuoriso, joka tietää mihin kannattaa satsata. Se ymmärtää, että rajanaapureihin kannattaa pitää hyvät suhteet, jopa paremmat kuin toisella puolella maapalloa oleviin.
Sitäpaitsi, on täällä Suomessa viisaita vanhempia ihmisiäkin, jopa sodan käyneitä, jotka tämän ymmärtävät. Pikemminkin pitäisi ihmetellä niitä, jotka vielä makaavat talvisodan poteroissa valittaen sieltä pahaa oloaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Clones kirjoitti:

Ihmetyttää kuinka suomeen on syntynyt näistä nykynuorista venäjää nuoleva kansanosa.
60 luvulla oli taistolaiset..sen jotenkin ymmärrän
mutta kuinka nämä nykynuoret ovat sosialisteja miltei kaikki???Kyl mää niin kauhiasti ihmettelen olen kuin puulla päähän lyöty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu