Georgia töppäsi pahasti

Joo kyllä TT on oikessa, sodat ovat turhia
mutta Pääpiru on Georgia nyt.
2115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä muuta. Ihmetyttää joidenkin palstalaisten lapsellinen uho puoleen tai toiseen ihan kuin kyseessä olisi urheilukilpailu.

Äänestä

Jaaha, hyvä että on sisäistetty tämä perusvenäläinen oppi että isommalla on oikeus hyökätä pienempään ja loukata sen alueellista koskemattomuutta. Isommalla sen sijaan on oikeus etnisiin puhdistuksiin ja maan pommittamiseen kivikaudelle vuosikausia - sehän on maan sisäinen asia! Venäjä ei koskaan muutu, rautaa rajalle vaan meilläkin jottei käy kuin pienelle Georgialle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terävämpi Timo kirjoitti:

Joo kyllä TT on oikessa, sodat ovat turhia
mutta Pääpiru on Georgia nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu