Onko tervettä, jos usko henkimaailmaan hallitsee jonkun elämää kokonaisvaltaisesti?
Henkimaailma
Huolestunut omainen
5300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ole tervettä.
On säilytettävä myös jalat maan pinnalla.
Hukkuvan ongelma on siinä, että jalat yltävät kyllä pohjaan, mutta piä ei pinnalle. Eli on säilytettävä
maallinenkin rakenne ja elettävä tässä happi todellisuudessa. Henkimaailma voi viedä aivan samoin, kuin pc peli. Täysin toiseen todellisuuteen
Meille on luotu järkis ja sielu, ne ovat antenneja
millä saamme yhteyden Korkeimpaan. Jokainen saavuttaa tämän yhteyden
Mitäs sairasta siinä voi olla, että uskoo elämän jatkuvan hienommassa ja puhtaamassa muodossa korkeammalla tasolla?
" Henkimaailma voi viedä aivan samoin, kuin pc peli. Täysin toiseen todellisuuteen"
Mistä tiedät, että tämä todellisuus on aino todellisuus?
Jos usko henkimaailman asioihin hallitsee kokonaisvaltaisesti tai mun mielestä jos kerrankaan alkaapi niitä näkyjä näkeä..suosittelen pikaista patikointia psykiatrin puheelle ja kannattaapi ottaa omat hygieniavälineet valmiiksi mukaan,sillä sitä luultavammin lähdetään piipaa-autolla hourulaan.
myös varmistua siitä, että psykiatri ei ole uskovainen. Voi joutua ojasta allikkoon.
Suosittelen alan kirjallisuuteen tutustumista, ennen kuin alkaa puhua läppä päähänsä asiasta, josta ei ole mitään tietoa.