maamme kamalimmat ihmise?? Kylmä pohjonen kylmät ihmiset. Ne niinku jäädyttää tunteensa. Ja kuolinvuoteellaan vasta avautuvat. Sillon kun on liian myöhästä.
Tämä on tilastollista asiaa
Tämä on tilastollista asiaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tilastollisten keskiarvojen mukaan paljon lämpimimpiä ihmisiä kuin esim. turkulaiset.
Etsiydy Savoon tai Karjalaan. Siellä on Suomen mukavimmat ihmiset.
Oikeesti tosta on tutkimustakin tehny Luigi De Anna. Siis pohjosten ihmisten ns. kylmyydestä
Kyllä useita tilastoja on varmaan tehty. Ja itse kukin voi tehdä kun kiertää ympäri suomea, niin oppii kyllä jotain ihmisistä. Eli voi tehä itse sitä tilastointia jo :)
Mä tykkään karjalst ja savosta ja etenkin siellä asuvista ihmisistä.
En tykkää edelleenkään lapista enkä lappilaisista tai miten se nyt kirjoitetaankaan..
kuumahan ei ole kylmä.
täällä on tunteellisia ja lämminhenkisiä ihmisiä...ainaki minä :)
koko itä-suomessa on suomen kieroimmat ihmiset... Kaikki on huijareita
ehei, kyllä lapissa on kylmät ilmat ja ihmiset.
Kuinka ette voi jo uskoa. Esim. pitkä ystävyys voi loppua sanomatta mitään kaunista enää toiselle.Eikä se heitä jää yhtään harmittamaan.
Lappalaiset eivät osaa kertoa tunteistaan kuin huutamalla, vittuilemalla. Kun pitäisi sen sijaan pussata ja halata, prkl.
..karua on..
kyllä me lappilaiset ihan mukavia, tunteellisia ja helliä ollaan :)
Älkää yleistäkö...on mullakin huonoja kokemuksia Hesalaisista jotka ei eteensä nää vaan kävelee päälle jos et väistä...mutta se tuskin tarkottaa että kaikki Hesalaiset olis diivailevia, itsekkäitä omaan napaan tuijottajia...
Jurojahan me ollaan...ja ..karuja ..kuten Lapinluontokin. Mitään suu-paltteja meistä ei kehity..eikä tyhyjänpaskan puhujia.
-lapintyttö:)
on. En voi muuttaa mieltä omasta näkemyksiä pohjoisen väkeä kohtaan. Kyllä he tervetulleeksi toivottaa mutteivat asumaan pyytäis.Ei vaikka kuinka rakas ihminen olisi kyseessä. Ne vaan painuis sinne omiensa luo, kylmäsydämien luo.
hrr.....