NIIN SE VAAN ON.http://www.youtube.com/watch?v=gMTmjWQlnoE&feature=related
SIVISTYSVALTIO NIMELTÄ
VENÄJÄ<
10218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=gMTmjWQlnoE&feature=related
se on eksynyt sivistyksen raiteilta. Näin on. Siellä lukuisat lapset asuvat viemäreissä ja tubi ja aids on siellä suurta, lapsia on valtavat määrät lapsivankiloissa. Eräässä sairaalassa vastasyntyneitten suut tukittiin teipillä, etteivät huutaisi. Oli niin vähän hoitohenkilökuntaa jne.jne. Myös sananvapaus on mennyttä ja päitä putoaa, kuten tiedämme. Miksi kutsut olematonta sivistysvaltioksi? Älä petä itseäsi ja katso totuutta silmiin, vaikka kuinka kirvelisi. Venäjä saattoi olla tulossa sivistysvaltioksi, mutta menetti tilaisuuden sotavimmassaan ja ihmisiä, esim. kristittyjä, kontrolloidessaan. Juna män jo ja he jäivät laiturille, venäläiset. Valitettavasti.
12.8.2008 klo 00.36
USA on eksynyt sivistyksen raiteilta. Näin on. Siellä lukuisat lapset asuvat viemäreissä ja tubi ja aids on siellä suurta, lapsia on valtavat määrät lapsivankiloissa. Eräässä sairaalassa vastasyntyneitten suut tukittiin teipillä, etteivät huutaisi. Oli niin vähän hoitohenkilökuntaa jne.jne. Myös sananvapaus on mennyttä ja päitä putoaa, kuten tiedämme. Miksi kutsut olematonta sivistysvaltioksi? Älä petä itseäsi ja katso totuutta silmiin, vaikka kuinka kirvelisi.USA saattoi olla tulossa sivistysvaltioksi, mutta menetti tilaisuuden sotavimmassaan. Valitettavasti.
Mikäli arvaan oikein, otsikkosi on tarkoitettu vitsiksi?
Youtube vain tyhmentää keskustelupalstoja ja sitä käytetään muutenkin propagandavälineenä.
Älä avaa, se sisältää venäläisen kulttuurin osasia valokuvina. Ei erityisen hyvä, mutta tähä aikaan yöstä kelvannee tyydyttäväkin. Toisekseen nyt olisi tilaisuus rauhallisempaankin keskusteluun.
mainittu youtube-tyhmentyminen on edennyt tällekkin palstalle, joku jo kehitteli hyvän idean asiallisemmalla palstalla..
>Milloin
Kirjoittanut: Suomi24:ssa 6.8.2008 klo 16.01
otetaan käyttöön järjestely, joka poistaa automaattisesti nuo juutuubi-linkkiviestit?
99% sellaisista linkeistä on täyttä huuhaata. >
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000020&conference=609&posting=22000000037035849
niitä jotka muutenkaan eivät mistään mitään tiedä, noilla on helppo pissiä silmään :) Eiväthän he enään lue, vaan katselvat kuvia netistä, noin kertoo tuore tutkimus.
Jos tarkoitat, että sivistystä mitataan sodalla, niin kyllä siinä johdossa on Yhdysvallat.
sodasta? Et siis avannut linkkiä. Kyllä USA on ylivoimainen, se myönnetään.