Venäjä ja Kiina muodostavat tulevaisuudessa maailman valta-akselin. USA:n talous on kuralla ja sen imperiumi on romahtamassa. Maailmanherruus siirtyy Euraasian sydänmaan valtijaille. Ne ottavat haltuunsa sekä Lähi-Idän että Afrikan luonnonrikkaudet. Kun voimatasapainon muutos käy ilmeiseksi, EU-maat eroavat NATO:sta ja liittyvät Venäjän-Kiinan blokkiin. Halonen on veikannut oikeaa hevosta, kokoomuslaiset väärää.
Halonen on kaukaa viisas
Geopolitiikka
7159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näin se on! Totta turiset.
En opi enkä halua oppia äidinkielenäni venäjää. Myös toverittelu on epämiellyttävintä mitä korvani saavat kuulla.
.. niin vanha DDR-tyhmyys suorastaan häikäisee..
saa hakea Naurusaarilta saakka, eikä sittenkään vielä löydä. Halosen viisaus ja apinan väitöskirja...
muodostaa Kiina yksin. Venäjä antaa sille akselille kiltisti raaka-aineita ja jopa laajoja raaka-ainealueita Siperiasta. Sellaista hevosta kannattaa seurata. EU:kin on siinä akselissa Venäjää tiiviimmin mukana ja varmaan myös USA.
romahtamisen kanssa. Eikö sitäkään tullut?
vinossa oleva mielikuvitus. Venäjää et tule näkemään missään keskeisissä asemissa, vaan raaka-aineiden tuottajana etupäässä. Siitä pitävät venäläiset ihan itse huolen.