miten PER***KE***LE on taas mahdollista ettei Suomen ykköstyömaalla on ammattitaitoista hitsaustyönjohtoa. Kai tuollanen löytyy lähes jokaisesta keskivertoa paremmasta konepajastakin?
Joko vastuussa oleva ministeri Pauri Mekkarinen on tehnyt viimeisen liikkunsa? Ja eiku Lartin Mantmanlle vaan ylennys kun oli niin pätevä projektipäällikkö!!
Joko vastuussa oleva ministeri Pauri Mekkarinen on tehnyt viimeisen liikkunsa? Ja eiku Lartin Mantmanlle vaan ylennys kun oli niin pätevä projektipäällikkö!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun pitää kilpailuttaa ja valita halvin tarjous.Samoin osaamattomat ja äkkinäiset rakentajat työhön. Tämä se on niitä EU:n niin sanottuja hyviä aikaan saannoksia. Olisi Suomessa ollut kokeneita voimalan rakentajia työnjohtajia omasta takaa.
Järkkyttävää toimintaa,nyt voin sanoa kustu on pahasta tässä asiassa
ydinvoimalassa on todella paljon luokkahitsauksen vaatimia kohteita ja kuvauksia,betoniraudoutuksen hitsaus ei todellakaan ole leikin asia
Täysiä tolloja Suomen tarkastusviranomaiset ei mitään vastuuntuntoa. Samoin TVO:n pomot. Olisi valtiovallan vihellettävä peli poikki ja katsottava kannattaako rakentamista jatkaa nykyisillä toimittajilla / rakennus tavalla.
Ei koskaan puumerkkejä niihin papereihin,TVO on kusessa
Täällä hitsataan kaikki hitsausohjeiden kautta ja varsinkin kovissa oloissa olevissa rakennuksissa olevat raudoitus teräkset hitsataan ohjeen mukaan,tarkastuksia on
http://www.tvo.fi/www/page/98/
pistä onnittelut sinne