Venäjän panssarit liikkeellä Georgiassa kohti Georgian pääkaupunkia Tbilisiä!
Venäjän joukot ryöstävät kyliä ja kaupunkeja matkan varrella ja sulkevat ihmisiä keskitysleireille!
VENÄJÄ ON PYYHKINYT VASTA EILEN ALLEKIRJOITTAMALLAAN TULITAUKOSOPIMUKSELLA PERSEENSÄ!!!
Venäjän joukot ryöstävät kyliä ja kaupunkeja matkan varrella ja sulkevat ihmisiä keskitysleireille!
VENÄJÄ ON PYYHKINYT VASTA EILEN ALLEKIRJOITTAMALLAAN TULITAUKOSOPIMUKSELLA PERSEENSÄ!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Viimeisin tv raportti paljasti miten Venäjän tankit ja miehistönkuljetusvaunut vyöryvät eteenpäin kaikkialla Georgiassa.
Menossa on täysvaltainen miehitys.
Koska kyseessä on tulitauon rikkominen, on Venäjä nyt siis sotarikollinen.
niitä saapasvililäisiä pakosalle.Tulevat vielä Suomeen ryöstelemään niin kuin nyt tekevät siellä.Naamioituvat muka venäläisiksi ja ryöstelevät.Niinhän kyllä aina tehdään joka maassa kun tulee sekasorto.
Ai että Georgian oma armeija naamioituu venäläisiksi, opettelee venäjää Berlitzin pikakielikurssilla 24 tunnissa ja lähtee sen jälkeen RYÖSTÄMÄÄN JA TAPPAMAAN OMIA KANSALAISIAAN OMALLA MAAPERÄLLÄÄN?
Ainoastaan Venäjää palvova raivohullu voi keksiä noin mielipuolisen ajatuksenkin!
Siinä se nähdään miten sotapropaganda toimii. Aika uskomatonta nähdä että tämä palsta on venäläisen sotapropagandan kohteena. Koska kyseessä on sotatila, täyttyyköhän silloin maanpetoksen tunnusmerkit?
Siviilejä ammuttu, tapettu. Kodit murskana. Tuhansia tapettu. Järjetöntä tahallista tuhoa maailmansota-tyyliin.
Nuorten kesäleiriä pommitettu.
Punaista Ristiä ei päästetä paikalle.
EU-yhteisöä pidetty pilkkanaan.
Bush pitää kohta puheen.
Tämä alkaa olla 3. maailmansodan ainesta.