Aion alkaa

Valmistan ongen kohoja vanhoista pakkaus-styroxeista. Eka satsi on jo tilattu Ruotsiin. Hyvä ystäväni Börje jälleenmarkkinoi niitä siellä. Sitä kautta tavara kierrätetään takaisin Suomeen ja täällä niitä saa puolta halvemmalla.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoisin noin pikaisesti..Olet keksinyt vuosisadan bisneksen.
Oivallus on yhtä hyvä, kuin puukauppa naapurista.

Älä kerro sitä kenellekään.

Äänestä
  • ykkösjuttu, sveduilla ei kohot paljo kulu ja fisut on täällä muutenkin pienempii ku niillä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksityisyrittäjäksi kirjoitti:

Valmistan ongen kohoja vanhoista pakkaus-styroxeista. Eka satsi on jo tilattu Ruotsiin. Hyvä ystäväni Börje jälleenmarkkinoi niitä siellä. Sitä kautta tavara kierrätetään takaisin Suomeen ja täällä niitä saa puolta halvemmalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu