Taksi käy tyhjäkäyntiä tolpalla, taksi käy tyhjäkäyntiä asiakasta odottaessa, taksi käy tyhjäkäyntiä jättäessään asiakasta kun tämä kaivelee rahoja taskunpohjalta, taksi käy tyhjäkäyntiä kun suhari tankkaa sitä bensiksellä. Taitaa käydä tyhjäkäyntiä silloinkin kun suhari käy syömässä grillillä.
Startti ei paljon kulu
5
709
Vastaukset
- taksitavaksi
Hyvä ettei kulu muutenhan joutuisimme vaihtamaan startteja monen monta kertaa ja alituinen vaihtaminen ja siihen liittyvät oheistoiminnot saastuttaisivat ja pilaisivat luontoa.
- ympäristöhaitta
Meitä taitaa olla tässä maassa n. 9000 taksia ja johan semmonen määrä verrattuna koko maan autokantaan saa aikaan tyhjäkäynnillään järkyttävän kasvihuoneilmiön :) No eihän se järjetön tyhjäkättö tietenkään järkevää ole, kun on vielä nuo "taksipoliisit" siviiautoissaan meitä ja liikeitämme valvomassakin.
- ainakin kesällä
ympäristöhaitta kirjoitti:
Meitä taitaa olla tässä maassa n. 9000 taksia ja johan semmonen määrä verrattuna koko maan autokantaan saa aikaan tyhjäkäynnillään järkyttävän kasvihuoneilmiön :) No eihän se järjetön tyhjäkättö tietenkään järkevää ole, kun on vielä nuo "taksipoliisit" siviiautoissaan meitä ja liikeitämme valvomassakin.
Kyllä kesällä voi vaikka pitää ovet ja ikkunat auki taksitolpalla sen sijaan että ilmastointikompuralla pitää auto väkisin viileänä.
On tainnut käydä niinkuin monelle on jo käynyt, pakokaasut tulevat auton alta takaisin raittiin ilman sisäänottoaukkoon ja sieltä ilmastoinnin mukana kuljettajan aivoihin, pilaten ajattelukyvyn. ainakin kesällä kirjoitti:
Kyllä kesällä voi vaikka pitää ovet ja ikkunat auki taksitolpalla sen sijaan että ilmastointikompuralla pitää auto väkisin viileänä.
On tainnut käydä niinkuin monelle on jo käynyt, pakokaasut tulevat auton alta takaisin raittiin ilman sisäänottoaukkoon ja sieltä ilmastoinnin mukana kuljettajan aivoihin, pilaten ajattelukyvyn.Eiköhän se ole hyvän palvelun takaamiseksi ole parempi pitää ilmastointi päällä kuin kerätä kaikki mahdolliset hyönteiset ja siitepölyt autoon pitämällä ikkuna auki. valittajat vois kulkee vaikka bussilla siellähän se vasta mukava rattoisa matkustaa ja kuumakaan ei kesällä siellä ole.
- päätelty
ainakin kesällä kirjoitti:
Kyllä kesällä voi vaikka pitää ovet ja ikkunat auki taksitolpalla sen sijaan että ilmastointikompuralla pitää auto väkisin viileänä.
On tainnut käydä niinkuin monelle on jo käynyt, pakokaasut tulevat auton alta takaisin raittiin ilman sisäänottoaukkoon ja sieltä ilmastoinnin mukana kuljettajan aivoihin, pilaten ajattelukyvyn.Samaa mieltä tyhjäkäynnistä muuta seuraava perustelu kaipaa hieman lisäystä:
"On tainnut käydä niinkuin monelle on jo käynyt, pakokaasut tulevat auton alta takaisin raittiin ilman sisäänottoaukkoon ja sieltä ilmastoinnin mukana kuljettajan aivoihin, pilaten ajattelukyvyn."
Kun autolla liikkuu käytännössä jatkuvassa ruuhkassa keskustassa ja kehäteillä, niin eiköhän niistä samoista reijistä pukkaa niitä myrkkyjä hieman enemmäkin sinne kabyysiin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537522Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432670- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662047Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055