Bussikuski hakkasi pojan Vantaalla

Juoksi ulos bussista poistuneen pojan perään, ja hakkasi hänet. Nyt ollaan sitten "sairaslomalla", kuten ne rikoksia tehneet poliisitkin. Laitonta touhua tuollaiset "sairaslomat".

Väkivaltaisille hulluille potkut!

http://www.iltalehti.fi/vantaa/200808148082093_va.shtml
9444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Juoksi ulos bussista poistuneen pojan perään, ja hakkasi hänet."

Se poika hakkas/hajotti bussin ikkunaa, totta hitossa kuski otti sen pojan kiinni! Eikä se sitä hakannut, antoi litsarin kyllä mutta niinkuuluukin tollaisille huligaaneille!

"Nyt ollaan sitten "sairaslomalla", kuten ne rikoksia tehneet poliisitkin."

Mitkä hemmetin poliisit??

"Laitonta touhua tuollaiset "sairaslomat". "

Kuule, se kuski LOUKKAANTUI OIKEESTI tossa välikohtauksessa joten sillä on ihan oikeutetusti sairaslomaa!

Laittomiksi pitäis julistaa sunlaiset idiootit jotka VÄÄRISTELEE ASIOITA!

"Väkivaltaisille hulluille potkut!"

Ei tuo kuski ole mikään väkivaltainen eikä hullu, sinä sen sijaan oot täys hullu ja idiootti! ÄLÄ VÄÄRISTELE ASIOITA ÄLÄKÄ ANNA TUKEA HULIGAANEILLE JOTKA HAJOTTAA PAIKKOJA!

Äänestä

vasaralla bussia, kuski yritti ottaa terroristi-narkkarin kiinni.

Äänestä

"Bussikuski hermostui ikkunaa vasaralla hakanneisiin nuoriin"! JÄTKÄ OLI 21v, eli täys-ikäinen jo ajat sitten, mutta ei Perkele tolkkua päässä. Minäkin olisin hakannut sen ihan matkustajana. Kuskia täytyy auttaa, hän tekee työtä, narkit terrorisoi ihmisiä.

Äänestä

Ei ihme, että juuri tuolla alueella syntyy häiriöitä.
Alue on poliisillekin hyvin tuttua, jossa häärii osin ulkomaalaistaustaista nuorisoa, tekemässä sitä, mitä ei pitäisi.

Lähialueelta varastetut autot löytää melko varmuudella, juuri tuolta.
Pilottitakkisten, ikä lisääntyy, mutta järki ja tavat eivät.

Äänestä

Kuljettaja toimi niin kuin muidenkin pitäisi, mutta eivät uskalla.
Tuollaisia bandiitoille pitäisi saada jokin kuri, jota Suomessa ei lain puitteissa poliitikkojen saamattomuuden vuoksi voida toteuttaa.

Äänestä

Tiedätkö yhtään millaisia nämä isin ja äidin kullanmurut ovat toisten seurassa?
Eivät pidä muita edes ihmisinä, haistattelevat ja hokevat sen v:n minkä isi ja äiskä ovat pienestä pitäen sille opettaneet...

Äänestä

Minä olisin bussikuskina tappanut mokoman ikkunoita hajottavan paskaläjän.

Äänestä

Tuollaiset narkkari-öykkärit pitäis karkottaa Suomesta. Toisten tekemän työn verorahoilla noita narkkeja elätetään.

Äänestä

bussikuskina irrottanut silmät päästä ja kuivannut ne pyöriväksi kuulaksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyökkäsi kimppuun kirjoitti:

Juoksi ulos bussista poistuneen pojan perään, ja hakkasi hänet. Nyt ollaan sitten "sairaslomalla", kuten ne rikoksia tehneet poliisitkin. Laitonta touhua tuollaiset "sairaslomat".

Väkivaltaisille hulluille potkut!

http://www.iltalehti.fi/vantaa/200808148082093_va.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu