Lisää valittajia kaivattais. Muuten saattaa joku asia vaikka edistyäkin..
Lapualle
valittajia
9477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Äänestäkää vain valittajia!
Niin ollaan pian jumissa koko kaupunki...
Äänestäkää vain!
Ehkä sitten kun päästään Seinäjokeen, urputus ei enää kuulu!
Siihen saakka valittakaa ja tehkää valituksia, että kaupunki on jumissa.
täällä jatkuvasti. Mikähän on oikein hätänä?
alotuksella. Tämäkö on mielestäsi Lapuan kehittämistä ja rakentamista? Muuhun ei viestittäjän värkit näytä riittävän. Ja joku samanmoinen peesaajakin löytyy (mikä tietenkään ei pääse yllättämään). Heikot on eväät.
Saahan täällä valittaa?!
Kun kaikki on päin peetä! Kuten Lapualla on näiden sivujen mukaan.
Valittaminen nääs tarttuu. Tiedäthän?
Veettäminenkin tarttuu. Tiedäthän?
Annetaan epätoivon jatkua. Valitetaan päätöksistä, vedetään valittajat valtaan. Muutetaan koko Lapuan nimikin. VALITUS -sehän olisi sopivaa!
Valituksessa.
kehitysvaihtoehto näyttää supistuvan valittajista valittamiseen.
Viimeinen vaalikausi on ollutkin sellaista matalalentoa virallisessa päätöksenteossa, ettei parempaa voi olla odotettavissakaan näiltä päätöksenteon viisauden ja remokratian puolestapuhujilta.
Lähettäisimme mielellämme täältä Kokkolasta erään suuren valittajan sinne teille. Hän on kuuluisa Kalevi Rahkola.
sakkiin mahtuu...