Onko tällä kokoomuksen touhulla mitään rajaa?? kysyn vaan. Niiden omat palkat nousee joka vuosi, taksit on ilmasia kokoperhe lomat (tietysti lasten kaverit ja anoppi mukaan) maksetaan valtion kassasta. Samalla palveluja supistetaan, terveyskeskus maksut yms. nousee rahaa ei riitä nuoriso ja vanhustyöhön.
Vuosi ollaan painettu kokoomuksen mukana ja inflaatio jo iskee!!! Miettikää kolmen vuoden päästä ketä äänestätte sikäli mikäli tarvitsee enään äänestää ollenkaan.
Vuosi ollaan painettu kokoomuksen mukana ja inflaatio jo iskee!!! Miettikää kolmen vuoden päästä ketä äänestätte sikäli mikäli tarvitsee enään äänestää ollenkaan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kehiin! Onko enää kansanedustajien ahneudella rajaa ollenkaan?! Häpeäisivät? Asialle pitäisi kiireesti tehdä jotain. Onko jotain tehtävissä, olisi mielenkiintoista tietää?
Meno muistuttaa erehdyttävästi Neuvostoliiton politbyroon toimia 1980-luvulla, ennen hajoamistaan. Kansasta revitään kaikki irti, itselle kahmitaan kaikki. Sillä kun kansa herää, ei yksikään nykyisistä kansanedustajista saa enää muuta kuin jätekuskin työtä, niin törkeää on ollut omien etujen ajaminen ja yhteiskunnan asioiden hoito.
kuriin ei saada ei....
mitä tekisit? Pienentäisitkö palkkaasi?
Kaikilla ei ole mahdollisuutta antaa itselleen palkankorotusta, joten
sen kun nostavat, en piittaa, kun en voi asialle tehdä mitään.
S24:llä urputtaminen on kuin heittäisi vettä hanhen selkään.
laskisinko omaa palkkaani en varmasti ainakaan KEHTAISI sitä enään nostaa.
Oman elämäni onnellisuus luojan kiitos koostuu aivan muusta kuin rahasta.
Se kun on tosiasia että niitä rahoja ei täältä mukaansa saa.
Ja mielestäni ihmiset jotka tulevat iloisiksi siitä että saavat ostaa tavaraa pilvinpimein ovat aika säälittäviä
täällä saa urputtaa ja on sentään yksi kunnon palsta missä voi puhua oikeista asioista.
Noita "bestis jätti mut, mitä teen" palstoja on ihan tarpeeksi.