Meillä on helkutan lupaavia junnuja Palonen,Mäkilä,Sillanpää,Niemi,Rahkola,Huhtanen ja Aholan poppoo raahaa tänne silti näitä kaikenmaailman Ruoholoita,venäjän divarin jämäukkoja try outille vaikkei tarvetta 4 ketjun ukoille ole.
Ei voi käsittää enään ässäjohdon touhuja.
Ei ymmärrä.
4
296
Vastaukset
- fäni
Varsinkin kun vielä Palonen, Huhtanen melko valmiita tän kauden liigaan 3-4 ketjujen rooleihin.
Sitten oma huolen aiheensa on että miksei Ässät yritä saada lupaaville junnuilleen peliaikaa Mestiksestä(miesten peleistä)? Esim Niemelle ei mitään järkeä enää pelata junnupelejä.
Tän kauden jälkeen ehdottomasti pakko olla pelaavassa kokoonpanossa paikka Paloselle(4-ketju), Huhtaselle(3), Mäkilälle(3), Sillanpäälle(4).
Rahkolalle kanssa mahdollisuus liigassa kolmosparissa Peltosen vierellä ens kauden jälkeen. Järvenpää ja Rynnäs Mestikseen 89-ikäluokan Uusitalo,Peltomäki,Laaksonen,Salo.
Farmiseuraa kaivattais. - elmo
Ässillä on katastrofi edessä,jos Suhonen siellä jatkaa.
- perustele
perustele.
- tupshulka
perustele kirjoitti:
perustele.
Mitenköhän Alpo muka katastrooffia aiheuttaa? Tuntuu taas näiltä teinien kakkajutuilta joita heittelevät kun lukivat suuren ja mahtavan jatkoajan trollien viestejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 754351
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1104089BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1632844Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582537Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672387- 1382194
Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik422097- 501993
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome521951Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?561742