Kaikki maailman sorsat!

o
.
o
.
o
.
o
.
o
.
o
.
o
|
v

S
u
k
e
l
t
a
k
a
a
!
4195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

PAM

Äänestä

näkyny sorsia, mutta noita pyryharakoita sitäkin enempi!.;)

Äänestä
  • Pyryharakoita? Emmää vaan oo nähäny.

    Ei vaan, tulin äsken kotiin ja tossa pellon päällä lenteli sorsaparvi ihan paniikissa edestakasin. Miksi ne pällit ampuu niitä? Eikö kaupasta saa ruokaa?

    Äänestä

taantumiseen yksi syy,että nykyajan urbaanitietoiset sorsat muuttavat kaupunkeihin!..joka paikka, puistot,lammet,purot,joet ja rannat on täynnä pullasorsia ja aivan pohjoisemmissakin kaupungeissa missä on vähänkin talven yli sulaa tai virtaavaa vettä,löytyy talvehtiva heinäsorsakanta;))..saavat olla rauhassa metsästykseltä ja aina löytyy helppoa ruokaa..;))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viesti teille kirjoitti:

o
.
o
.
o
.
o
.
o
.
o
.
o
|
v

S
u
k
e
l
t
a
k
a
a
!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu