Vaikea ymmärtää Niinistön

motiiveja?

En ymmärrä, en.

Tai no, ymmärrän, mutta hämmästelen Salen lapsellisuutta.

Kuka muukaan voisi vielä näin paljon vaalien jälkeen ottaa henkilökohtaisesti presidentinvaalitappiotaan kun Niinistö tai surkeat poikansa?

Tuosta porukastako löytyy palstan pahimmat paskojat ja presidentille räksyttääjät? Onko helinä-Keijo3 Salen alter ego, kun itsekin tietää vetäneensä ns. "mekon päälle"?

Mitä enemmän asiaa mietin, sitä enemmän alan kallistua tämän skenaarion puolesta. Eihän terve ihminen näin reagoisi, vaan vihaan täytyy olla henkilökohtainen syy.

Niinistöllä ja pojillaan on.

13

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valtavaa kansansuosiota?

      Rehellisillä vaaleilla taitaisi olla nyt Suomen presidentti, mutta mitäpä tuosta. Oikeus voittaa kuitenkin ja Saulin aika lakaa juuri silloin kun pitääkin. Halonen sai näyttää karvansa kokokansalle. Ei tarvinnut venäläisten tulle tekemään operaatio georgiaa meille, eli vaihdattamaan mieluistaan päämiestä puikkoihin. Niinistö ei jarruttele Natoon menoa, jos se vielä silloin on mahdollista. Halonen kantaa raskaan poliittisen vastuun toimistaan ja toimimattomuuksistaan. Suomen parhaaksi tai pahaksi.

      • faktaa...

        ...sinulle.

        Niinistö on itse sanonut vuoden 2012 ehdokkuuden olevan erittäin epätodennäköistä. Miksikö? Noh, Sale täytti juuri 60 ja on vuonna 2012 neljä vuotta vanhempi, paljon iäkkäämpi kuin Halonen aloittaessaan. Niinistö haluaisi presidentin toimikauden lyhentämistä 4 vuoteen eikä haluaisi sitoutua kuuden vuoden pestiin, vieläpä kättelyautomaattina.

        Niinistön kansansuosio on helppo ymmärtää. Sale menee vielä vanhoilla "liukkailla", sillä oli ovela jättäytyessään eduskunnan puhemieheksi, missä ei tarvitse ottaa kantaa juuri mihinkään. Ja mitä georgian aloittamaan sotaan tulee, se ei ole suomalaisten kantaa Natoon muuttanut.

        http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id98983.html


      • kavereita?

        Vielä palsjastuu Salon vanhat kytkyt.


      • Anonyymi
        kavereita? kirjoitti:

        Vielä palsjastuu Salon vanhat kytkyt.

        Saattaa olla että Salen peli on pelattu laitaan, köhii kuin setämies!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saattaa olla että Salen peli on pelattu laitaan, köhii kuin setämies!

        Tota noin
        Pelimies, vallanmies pitää pienessä pelossa ja toisaalta hyvällä mielellä ja samalla hieman romanttispitoista liekaa kaulassa.
        Esim. Halla-ahosta ei sittenkään ollut pelimieheksi, kun suututti liki kaksivuotiaan lehtolapsensa äidin kieltämällä julkisesti ko. viidennen lapsensa? Äitee pisti naamakirjaan raivostuneen kommentin ja kohta siitä kohisi koko valtakunta.


    • Anonyymi

      Suomen ulkopolitiikkaa johtaa iltalehti yhteistyössä upi-asiantuntijoidensa kanssa.

    • Anonyymi

      Sale sai Usalta mitskun? Noulennasta ja juoksupoika ansioista?

      • Anonyymi

        Jälkisuomettunut Niinistö on kuuleman mukaan herkkähipiäinen, äksyilevä ja piikittelevä. Pelolla johtamista. Presidenttinä mitäänsanomaton, joskin vielä hyssytellään.
        Niinistön ainoa merkittävä saavutus, yhteistyössä muun poliittisen johdon kanssa, on Suomen vienti NATOON.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jälkisuomettunut Niinistö on kuuleman mukaan herkkähipiäinen, äksyilevä ja piikittelevä. Pelolla johtamista. Presidenttinä mitäänsanomaton, joskin vielä hyssytellään.
        Niinistön ainoa merkittävä saavutus, yhteistyössä muun poliittisen johdon kanssa, on Suomen vienti NATOON.

        Marin toimi rohkeasti, joten Niinistö ei enää pystynyt estämään eikä jarruttelemaan NATO-hakemusta.


    • Anonyymi

      Niinistö riisu naamionsa? Paljasti kokoomuskiimansa Natoon ja ryssävihan?

    • Anonyymi

      Niinistö voisi ryhdistäytyä median ja sen "asiantuntijoiden" edessä. Alkaa olla koko mies aika vässykkä. USA vie ja eu-maat tottelevat.

      • Anonyymi

        Sale alkaa oleen siinä iässä että nortin poltto jo kovasti yskittää ja Pian..


    • Anonyymi

      HAHHHAAAHHHAAAA

    Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      169
      2607
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      19
      737
    7. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    8. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      212
      722
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      86
      720
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      678
    Aihe