Tämä Keskustan saitti oli tuon pelleliikkeen ja sitä kannattavien punikkien temmellyskenttänä monta kuukautta.
Keskustahallitus ja Vanhanen hoitivat asian mallikkaasti pois päiväjärjestyksestä. Liimapuupalkkitehdas ja valtion tulo heti alussa mukaan, on hyydyttänyt innokkaimpienkin sonnanheittäjien kielenkannat.
Keskustahallitus ja Vanhanen hoitivat asian mallikkaasti pois päiväjärjestyksestä. Liimapuupalkkitehdas ja valtion tulo heti alussa mukaan, on hyydyttänyt innokkaimpienkin sonnanheittäjien kielenkannat.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...itte liikkeen pääpirulta, samaa puoluettahan te olette.
Taisi vaan mies käydä (kieroon kepulaiseen tapaan) kunnallisvaalikampanjaa ja jos olisi lopputulos ollut hedelmällisempi olisi pyrkinyt seutukunnan pelastajana seuraavaan eduskuntaan?
Ps. Liimapuupalkkitehdas on kanttuvei viimeistään vuonna 2011 jos nyt ollenkaan aloittaa toimintaansa (niin on hölmö jo ajatuksena).
asian tyylikkäästi. Paavolla oli jopa oma intressinsä asiassa, sijoitusmetsät Tuusulassa. Jos paavon sijoitusmetsät olisivat olleet vaikkapa kemijärvellä, olisi paavo livennyt joukosta. Nyt ei:
""Paavo Väyrynen ei koplaamallaan ministerin taipaleella ole saanut juuri mitään aikaiseksi. Puutulliasiakin meni täysin pipariksi. Tai ei aivan täysin. Paavo ilmoitti, että hän voisi myydä "talvisodan hengessä" metsäänsä Tuusulasta, varsinkin nyt, kun aatetoveri Matti Vanhanen teki siitä puoliksi verovapaata. Tosin vielä on edessä hintavedätys, teollisuuden suuntaan.
Väyrysen suurimmaksi saavutukseksi jääkin Lissabonin sopimuksen allekirjoitus. Siis EU-jäsenyytemme vahvistus. Pahat kielet väittävätkin, että Väyrysen vehkeilyssa hallitusta muodostettaessa ministerin vakanssi koplattiin ennen EU-vastaisena tunnetun Väyrysen suostumukseen allekirjoittaa EU-sopimus. Paavo teki sen, mitä äänestäjänsä pahasti pelkäsivät.""
tässä ei ole mitään oikeaa. Kaikki on valhetta.
Kunnallisvaalit edessä ja Kemijärvi-liike elossa, keskustalle viimein silloin lankeaa maksun paikka tekosistaan viimeisimmässä hallituksessa.
ja vähän halkoja. Kepulaiset eivät myy ilkeille punikeille halkoja ja punikit paleltuu.