Hieno asia kyllä noiden suurten ryhmien röykeydestä onkin satu jo tarpeeksi.
Sossut pois valtuustosta.Citizen Kane
Sossut pois valtuustosta.Citizen Kane
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kunnallisvaaliehdokkaita ja ohjelma!WWW.PERUSSUOMALAISET.FI/PIRKANMAA
No eipä tuo vaali'ohjelma' niin kummonenkaan ollut. Ei mitään uutta.
Tampereellakin joku Veltto pääehdokkaana. Ei ole koskaan saanut mitään asiaa läpi valtuustossa, vaikka monta kautta siellä ollut. Puhuu se siellä aina joskus jotain, mutta mitään ei saa läpi. Mitä sellaisella valtuutetulla tekee.
Veltolla on omatkin ongelmansa ja ponnetonhan tuo on ollut aina valmis menemään kenen tahansa selän taakse kun joku vaan turvapaikkaa tarjoilee.
Pitäisi ymmärtää, ettei keulakuvana voi olla joku pelle. Kukaan ei ole Velttoa vakavasti. Vaikea ymmärtää, miten se voi istua edes valtuustussa. Protestiäänillä varmaan.
Sen vastustajat on äänestäny sen sinne, jotta se ei saa mitään läpi. Ovela ja taitava temppu. Äänestää oikein surkeaa vastustajan leiristä, jotta kaikki menee pieleen.
Ei puolueen kannatus lisäänny sillä, että täällä palstalla löpisee jotakin. Saavutukset ja uskottavuus vasta vaikuttavat äänestäjiin.
Syysvaaleissa ja toivottavasti vastustavat tunnelhanketta! Osku Amurista.
Missä se on töissä?
Onko se pimahtanut vasta sen jälkeen, kun se on saanut maisterin paperit?
Onko se ihan oikeasti Tampereen yliopiston psykologeja?
kyseleen sen omilta sivuilta, hei!
Pertti Virtanen tässä ehdokkaita siv.vaalit 2008.
www.perussuomalaiset.fi/pirkanmaa
Asiallisia ihmisiä elämän eri alueilta jotka haluavat säilyttää yhteisesti koetun historian ja sovitut arvot kunniassa.
Asioita jotka suurpuolueet ovat unohtaneet kähmiessään etuja omalle eliitilleen...
Uusia tulee koko ajan lisää sivuille.
Se on niin helppo vesittää hyvätkin ajatukset, jos asialla on joku pösilö.
Tunnen hyvin ja voin sanoa että ei ole koskaan ollut mikään Marxilais-Leninisti.Ei edes silloin kun se oli muotia...
Se vaan kovasti näytttää juuri silti.