Onko violetteja kolmemetrisiä

Tätiliini

otuksia näkynyt?:):) Oli hauska jakso.
Tökkii nämä sivut taas, tai sitten vika on tuolin ja tietsikkapöydän välissä.

15

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SteveCrane

      Ei nyt tänään ole paljon tökkiny, eilen oli yhteen aikaan ihan mahdoton päästää telkku.comiinkaan :(

      • Tätiliini

        ongelmia enää muille riitä kun ne on kaikki mulla:(


    • naatiskelkaa

      Reilun viikon päästä ollaan sitten vieroitusoireissa=(=(=(=(=( Johan loppuu SA, tarttee vissiin hankkia elämä, kun ei enää telkusta sitä tarjota (tää oli sitten ihan mulle, muilla on varmaan jonkin sorttinen elo)

      • meillä kaikilla,

        myös Sinulla on se elämä, mutta SA onkin elämän suolaa! :))


      • Tätiliini

        hankaluuksia. Sisäinen kello kun on tottunut sellaiseen SA-herätykseen joka päivä n. 17 aikaan.


      • SteveCrane

        Mitään kuuria ei saa lopettaa yhtäkkiä, niinkuin tiedetään, niin lääkkeiden kuin juomienkin kanssa :)

        Siksipä me saamme edes yhden annoksen viikossa perjantaisin tuonne helmikuun puoleenväliin asti!! :D :D


      • milloin loppuu

        eiks ne sanonu että 5.9. alkaa uudet jaksot? Kuin vähän niitä sitten on tehty?


      • kesken lopu,
        milloin loppuu kirjoitti:

        eiks ne sanonu että 5.9. alkaa uudet jaksot? Kuin vähän niitä sitten on tehty?

        koko ajan tehdään "uusia jaksoja".


    • GinaW

      jakso, ainakin minä nauroin ääneen, vaikka nyt yksin katsoinkin, kaksin on kivempi nauraakin.

      Ajattelin, että eräs sarjan hyvä puoli se, että toisinaan jos on vakavampaa, voi toisinaan olla näinkin hauskaa.

      • sellaisia sieniä

        oikeasti olemassa? Jos ei Suomessa niin esimerkiksi Englannissa?


    • Lääkitys kohdallaan

      lääkkeitä, kun ei ole suurempia eikä pienempiä otuksia näkynyt...:))
      Viikonloppuna tosin näkyi lepakoita mökillä, hui!
      Mikähän siinä, kun suomi24. sivuja vasta huollettiin vuorokauden ajan ja heti taas tökkii avaus ym. Mulla ainakin.

      • Tätiliini

        suomi24:llä normaalia pidemmät vuorokaudet. Käämit tässä palaa kun ei mikään toimi. No, yritetään olla kärsivällisiä.....ja pureskella loputkin kynnet!


      • Pegy-täti pohojanmaalta

        No ei ole kyllä nyt pahemmin näkynyt. Mutta oli kyllä hyvä roolisuoritus tuolta viileältä ja ylen goolilta "Loordilta".


      • SteveCrane
        Pegy-täti pohojanmaalta kirjoitti:

        No ei ole kyllä nyt pahemmin näkynyt. Mutta oli kyllä hyvä roolisuoritus tuolta viileältä ja ylen goolilta "Loordilta".

        näkönen, sitä pelkäs ihan täällä katsomon puolella. Siinä olis hyvä näyttelijä johonkin ryöstäjäleffaan oli sellaset otteet sen haulikon kanssa ja silmät pullisteli päässä :D


    • määvaan

      Heh, ei oo näkynyt... Melkein toivon, että näkyiskin joskus jotain yliluonnollista. Oon välillä ihan liian kyyninen "uskon vasta sitten kun näen jos silloinkaan"-tyyppi, että vois tehdä hyvää nähdä jotain poikkeavaa! xD

      Lordi veti kyllä hyvin ja oli kivaa, että Peggy ja David pääsivät melko pienellä riepotuksella, tällä kertaa. Katotaan mitä kotkotuksia Peggyllä on seuraavaks mielessään. :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      104
      5490
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      90
      4791
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4742
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2169
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1917
    6. 104
      1738
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1547
    8. 370
      1298
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1131
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      203
      1054
    Aihe