kehäkirppis

lohjalla

Kannattaako sinne lähtee myymään lasten vaatteita Vantaalta asti? Täällä on kurjat kirppikset=(

9

1765

Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miettinyt itsekkin

      Samaa olen itse pähkäillyt...muutaman kerran olen asioinut siellä ja isohan se on, mutta käykö siellä porukkaa? Vantaalta ei tahdo enää löytyä kunnon kirppistä?

      • hfhgf

        tuusulassa on femmatori, vantaalta ei ole pitkä matka.


    • krääsää

      siellä ei ole myynnissä oikein mitään kunnollista ja ei oikein ihmisiäkään.joskus poiketaan katsomassa olisko tullut jotain mutta aina vaan ne samat krääsät siel on.
      huonekaluja löytyy kyllä jos niitä tarvii ihan hyviäkin.

      • alkup.

        täytyy vissiin keksiä joku muu kirppis.. olis hyviä lasten talvivaatteita ja sesonki lähestyy, mut oikeesti kirppisten taso on jotenki älyttömästi huonotunu että ei porukka viitsi käydä ees..


      • Lafkan
        alkup. kirjoitti:

        täytyy vissiin keksiä joku muu kirppis.. olis hyviä lasten talvivaatteita ja sesonki lähestyy, mut oikeesti kirppisten taso on jotenki älyttömästi huonotunu että ei porukka viitsi käydä ees..

        Eli: Kauniaisissa on Lafkan niminen liike joka myy käytettyjä lastenvaatteita, suosittelen sinne viemistä.


      • kirppailija
        Lafkan kirjoitti:

        Eli: Kauniaisissa on Lafkan niminen liike joka myy käytettyjä lastenvaatteita, suosittelen sinne viemistä.

        kirpputori, esim voiko ostaa leluja ja kirjoja,
        aikuisten ja lasten.


      • Anonyymi
        Lafkan kirjoitti:

        Eli: Kauniaisissa on Lafkan niminen liike joka myy käytettyjä lastenvaatteita, suosittelen sinne viemistä.

        Älä vie. Ei ole enää entisensä. Kaikki muuttui "omistajien" vaihdossa tosi huonoksi.


    • kyllä kannattaa

      varsinkin hyvät lastenvaatteet,tarvikkeet jne menee kaupan

    • Anonyymi

      Ei kannata valikoimat ja myyjät bee laatua varsinkin myyjät imelän koppavia. Myymälästä on tullut sottaisempi henkilökunnan vaihdon vuoksi. Vakiostokseni monta vuotta oli lahjoiksi kauniita laadukkaita villasukkia. Mihin nekin hävisivät? Nyt vain pari rumaa varretonta tökeröä töppöstä.
      Lopetin vuosien kanssakäymisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      280
      1117
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      256
      932
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      910
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      100
      846
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      99
      789
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      73
      788
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      107
      659
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      541
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      450
    Aihe