Olen yhä vahvasti sitä mieltä, että jos koneet olisivat tyyppiä Boeing 737 ja huolto pelaisi, lento-onnettomuksia olisi paljon vähemmän.
Turvallisin lentokone, onko sitä ?
7
707
Vastaukset
- turvattoman.
Muistatko, kuinka Finnairin Suila irtisanoi Finnairin henkilökuntaa, huoltoa, mekaanikkoja ja sen sellaista. Omia optioita kasvattaakseen.
Vuosi oli 2003 tai jotain sinne päin.
Vähensikö Suila Finnairiltakin väkeä turvallisuuden kustannuksella.
Nyt oikeisto-YLE kertoo, että aikatauluviiveet johtuvat "turvallisuudesta". Huuhaata, kuten moni muukin oikeisto-YLEn uutinen tänään.
Viiveet johtuvat vioista, joita tulee huoltoväen puutteesta johtuen yhä enemmän.- e56r7j
y4e56857
- sdfghjklöä
olisivat samanlaisia.ja samaa kone mallia käytettäisiin aina niin ehkä joku oppisi joskus rutinoitumaan huoltotehtäviinsä tavalla että koneeseen ei ikinä pääsisi syntymään mitään vikoja.ainakaan vahingossa.eriasia on se sitten ne tahalliset virheet.
Jos kone tosiaan on itsessään luotettava ja hyväksi havaittu, sekä tekniikkaa muutetaan pikkuhiljaa, pysyy tuo huoltohenkilökunta mukana noiden vikojen suhteen, jotka aiheuttavat noita onnettomuuksia.
- fghfghfh
Turvallisin lentokone on sellainen joka pysyy maassa.
Turvallisempia lentokoneet silti ovat kuin esim. henkilöautot. - pudonnut!
http://www.youtube.com/watch?v=zDvrE-PSn2w&feature=related LUOTETTAVAA NEUKKU-TYÖTÄ!
- EI PELKOA
Lentokoineita tippuu maailmassa noin 2 VUODESSA. Ja nekin tapahtuvat suunnilleen jossain siperiassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591164Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33527Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487