Näin meillä... elämme todella lopun ajan loppuaikaa
Paarma: Ihminen ei ole vastuussa seksuaalisesta suuntautumisestaan
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id99502.html
Paarma: Ihminen ei ole vastuussa seksuaalisesta suuntautumisestaan
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id99502.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ikuiseen kadotukseen!
Joka viettelee yhdenkin....
on nykymeno!
pienikokoisen, viiksekkään Itävaltalaisen korpraalin konstit päästä eroon mm. homoseksuaaleista olisi varmasti mieleen hihhuleille nykyäänkin. Hänhän oli myös kristitty.
katolilainen, joka ei ole kristinuskoa ollenkaan vaan lähinnä sekoitus. Vai kuinka? Eihän he edes tunnusta Jeesuksen Jumaluutta, tjs ajatellaan Jeesus hirvittävän ankarana virallisissa dokumenteissa mutta Marialta kyllä saa synnit anteeksi(siis se taivaan jumalatar jota palvotaan epäjumalana Raamatussa). Onhan konstantinus vääntänyt ristinkin KRISTILLISEKSI SYMBOLIKSI. iljettävää. Lue Raamattusi paremmin ole hyvä.
Hyvä, näin ollen kristinusko romahti näin ollen äkkiä pikkuruiseksi lahkoksi, jonka kannattajia koko maailman väestöstä on korkeintaan muutama prosentti. Eli nyt ei enää voi käyttää sitä argumenttia, että koska muka niin moni on kristinuskovainen, niin siinä pitäisi olla jotain totta. Itsehän juuri "siis roomalais" -nimimerkki todistit, että kristittyjä on tosi vähän, paljon vähemmän kuin esim. muslimeja.
Mitäs väliä sillä on, miten minä raamattua luen, kirjaa, jota pidän lähinnä huonona kokoelmana vanhoja taikauskoisia kamelikuskien iltanuotiosatuja, jos kerran hartaat uskovatkaan eivät kykene pääsemään yksimielisyyteen sen teksteistä alkuunkaan? Jos kykenisivät, ei olisi eri lahkoja ja suuntauksia, joista jokainen on omasta mielestään oikeassa ja toisin uskovat menossa kovaa vauhtia helvettiin.
Huvittavaa.
....