Kyllä mä nyt rupean pikkuhiljaa tajuamaan miksei kukaan halua olla hellari tai joku muu tiukkapipo, senverran typeriä jutuja teillä on....'
Antakee armoa...
Apuva....
Onko se Jeesus kanssa teidän pelastaja...ei uskoisi...
Tommosta....
nyyhh....
Antakee armoa...
Apuva....
Onko se Jeesus kanssa teidän pelastaja...ei uskoisi...
Tommosta....
nyyhh....
Vastaukset 4
Vanhimmat
Emme anna armoa kellekkään.Jokainen kantakoon oman ikeensä.Niinhän sanotaan sanassakin.
Emme me voi kantaa sinun syntisen taakkaa, ellet itse tahdo tuoda sitä meidän eteemme.
Jos tunnustat syntisi meille ja alat toimia oppiemme mukaan ssat pelastuksen, muussa tapauksessa tiesi on vievä sinut ties minne.....
Ota nyt pelastus vastaaan.
Sitä ei anneta vaan se otetaan....nyt on pakko ottaa.....tai joudut......
"Emme anna armoa kellekkään. Jokainen kantakoon oman ikeensä. Niinhän sanotaan sanassakin. Emme me voi kantaa sinun syntisen taakkaa, ellet itse tahdo tuoda sitä meidän eteemme.
-eihan kukaan synteja meidan eteemme tuo, vaan ne synnit pitaa vieda Jeesuksenluo. Hanella on valta antaa synnit anteeksi.
"Jos tunnustat syntisi meille ja alat toimia oppiemme mukaan ssat pelastuksen, muussa tapauksessa tiesi on vievä sinut ties minne..."
-Raamatussa puhutaan syntien tunnustamisesta JUMALALLE, ei ihmiselle! eika mikaan varsinainen oppi ketaan pelasta vaan usko Jeesukseen. en usko etta olet edes hellari. uskon etta olet joku tylsistynyt henkilo jolla ei ole parempaa tekemista kuin tulla tanne provoilemaan.
"Ota nyt pelastus vastaaan. Sitä ei anneta vaan se otetaan... nyt on pakko ottaa... tai joudut..."
-no huh huh...
eikös tässä hellari puhunut juuri toisin...
Sinulla on ilmeisesti jokin hätänä, mutta minä en kyllä taida ymmärtää... koska et kerro mikä sinulla mättää. Ihmisiltä armoa pyytelet ja niin edelleen...!
KAIKKEA MAHDOLLISTA HYVÄÄ SINULLE!!!