Virtsatientulehdus

Käpy

Olin poikakaverini kanssa yhdynnässä monta kertaa. Seuraavana päivänä hänellä todettiin virtsatientulehdus. Oli oireillut jo aijemminkin. FHänellä tuli verta virtsassa, mutta ei ollut kipeä. Hän sai lääkkeet siihen.Nyt minua askarruttaa, että tarttuikohan se minuunkin. Oireita ei kyllä ole..
Onko kenelläkään kokemusta?

2

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taas...........

      mietin asiaa,, voiko yhdyntä. ärsyttää virtsarakkoa?
      olemme päivittäin olleet yhdynässä, ja huomaan että pitää käydä useimmin vessassa ja jotakin on pikkusta kirvelyä virtsaputken päässä väliajan ,ei kipuja virtsatessa.ikä 50 veee
      vai onko jo jotaa vaihdevuosi juttuu ja inkontenssii? ei kyllä karkaile, paitsi hyvin aivastaessa hehe

      • Tuulapirkko

        Minulla ainakin yhdyntä on aiheuttanut tulehduksia, liittyy tähän ikään, 55v, siis on vaihdevuosijuttu.
        Muutenkin minulla on ollut lasten syntymästä lähtien vaikeutuva ponnistusinkontinenssi, siis aivastaessa, hypellessä ja jopa seksin aikana on ollut karkailua. Vaiva paheni niin, että viime keväänä lopulta sain gyneltä lähetteen tutkittavaksi. Kaksi päivää sitten olin TVT-leikkauksessa, ja nyt on suuret odotukset, että nuo kaikki vaivat olisivat takanapäin, kunhan toivun pari viikkoa.
        Paikallisia emätinpuikkoja pitää kyllä käyttää limakalvojen kuivuuden takia, sekin sitten vähentää emättimen ja virtsarakon ärsytystä yhdynnän aikana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      77
      8852
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      66
      2845
    3. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      2098
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      157
      2021
    5. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      21
      1973
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1881
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      30
      1740
    8. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      46
      1566
    9. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      103
      1502
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1256
    Aihe