'acedia'-lobbaa

3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aivan! ihmiset eivät ole kuitenkaan niin tyhmiä kuin "jotkut" luulee!!!

Äänestä

Uskomaton hörhö tämä acedia ja tällä palstalla tuo orja ei pärjäisi edes puoltatuntia.

"Sitäpaitsi, mitä uutta tässä on? Jos on tiedossa että metallirunkoisten talojen palonkestävyys lasketaan joissakin tunneissa, niin ei kai pitäisi olla mikään yllätys että pelastustoimista luovutaan ja jäädään odottamaan talon romahtamista jos sammutusvettä ei ole saatavilla sen paremmin sprinklereille kuin palokunnalle."

Tämä orja ei ole ilmeisesti tutustunut NIST:n raporttiin sillä NIST kertoo selkeästi, että ei kukaan osannut ennustaa, että WTC7 voisi romahtaa. NIST kertoo, että maailmassa ei ole koskaan aikaisemmin tai myöhemmin romahtanut tulen vuoksi yli 15 kerroksinen teräsrakenteinen rakennus.

Acedian kirjoitustyyli muistuttaa minua toisesta orjasta nimeltään Hohhoijaa. Väitteet ovat molemmilla omasta päästä keksittyjä ja muutamalta kohdalkaan aikas yhtenevät.......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin että itkettää. :) kirjoitti:

http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?f=14&t=6387&st=0&sk=t&sd=a&sid=bc26f1c1d699079e9aa1a924a63d3540&start=9630

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu