seinäjoella tanssimaan

Niin, olemme pariskuntana tulossa Seinäjoelle teatteriin, paikkakunta itsessään ei tuttu ole vaikka sukujuuret sieltä suunnalta ovatkin ;)

Mitä paikkaa suosittelisitte jos haluais käydä parilla siiderillä ja tanssimassa? Tuota ravintola listaa lueskelin mutta haluaisin ihan kävijöiden mielipiteitä enkä pelkkiä mainospuheita.

Majoitumme Lakeukseen jos sillä on mitään merkitystä ..En tiedä millaisia nuo välimatkat siellä ovat..
2438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Välimatkat on aika lyhykäisiä. Kaikki kuppilat, hotellit ja teatteri kävelymatkan päässä. Tanssiravintola Lyhty Cumuluksessa on aika suosittu. Esiintyjälista löytyy täältä: www.cumulus.fi/view.cfm?page=news.150&gid=154

Äänestä

Onnela on kyl ihan hyvä paikka, kun sielä monta erilaista puolta, siis mistä musiikista sitten tykkääkin, niin on erilaisia vaihtoehtoja tuola..:P
Ja voihan jäädä vain alakertaankin siiderille (ei maksa sisälle mtn tuolloin), jos ei halua ylös mennä discoon..:)

Toki sitten on myös BourBon street, vähän vanhempien paikka, mut sekin kyllä disco (ja toki onnelassakin kaiken ikäistä)..:D
Jos sitten ihan tanssimusiikkia haluatte tanssia (valssit, humpat, foxit, tangot jne.), niin sitten on Stuertti Törnävällä, ei lähellä keskustaa kylläkään ja keskustas on Cumulus hotellissa tanssit, mutta ei juurikaan kuulemani mukaan viikonloppuisin juurikaan porukkaa eikä oikein mtn hyviä bändejä, vaan torstaisin on sielä paremmat tanssit, suositumpi pvä ja paremmat bänditkin to:sin..:)

Tuossa jtn tietoa..:)
Tervetuloa tosiaan, onhan se aina elämys sekin..Tulla Etel-Pohjalaisten joukkoon ja niitä katsomaan..hih..!;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syyskuussa kirjoitti:

Niin, olemme pariskuntana tulossa Seinäjoelle teatteriin, paikkakunta itsessään ei tuttu ole vaikka sukujuuret sieltä suunnalta ovatkin ;)

Mitä paikkaa suosittelisitte jos haluais käydä parilla siiderillä ja tanssimassa? Tuota ravintola listaa lueskelin mutta haluaisin ihan kävijöiden mielipiteitä enkä pelkkiä mainospuheita.

Majoitumme Lakeukseen jos sillä on mitään merkitystä ..En tiedä millaisia nuo välimatkat siellä ovat..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu