Päätin sitten olla oikein kiltti ja alkaa löytökissojen sijaiskodiksi keskiviikosta lähtien. Ensimmäinen kissaneito tulee silloin hoitoon.
Nyt on hyvä mieli :D
Nyt on hyvä mieli :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mieli on hieman ehdollista juttusi suhteen. mikäli et jauha paskaa, niin mullaki on hyvä mieli :)
onkohan mulla nyt hyvä mieli siis?
mehän veimme täältä kesällä erään punaisen pari viikkoa kulmilla päivystäneen kissan löytökissojen hoitolaan. Parin päivän kuluttua sieltä soitettiin, että se oli saanut uuden kodin.:-)
Minä otin kerran löytökissatalolta yhden kissaflunssan vuoksi hyvin huonossa kunnossa olevan pörröjurrin kotihoitoon ja väliaikaismajoitukseen. Arvaa vaan kuinka pitkäksi se majoitus venähti? 10 vuodeksi. Miten mahtaa käydä sinun majoitusprojektisi kanssa?
justiin ompelin verhoja keittiön työpöydän alle ja tyhjensin kaapin sieltä kamoistani ja laitoin sinne punaiset silkkityynyt että keskiviikkona tulevalla kilpparineidillä olisi mukava piilopaikka. Isä on hälytetty nikkaroimaan verkko parvekkeelle. Nyt menen järkkäämään lisää kivoja piilopaikkoja. Kiirettä pukkaa :D:D:D
Raapimispuu tai levy. Levy on kätsä. Se ei vie tilaa. Päälle kiinnitetään käytävämattoa tai pehmuste ja karkea kangas. Sen voi kiinnittää johonkin seinään, esim eteiseen. Kissanmintulla, oliiveilla tai valerianalla kissan saa kiinnostumaan nimenomaan siitä levystä, eikä sohvista ja matoista. Meillä tosin avomiehen kissalla on oikeus repiä mielin määrin olohuoneen plyysimattoa, koska mies on ostanut sen maton.
raamattu mukaan ja reinikaisen koottuja tarinoita. Niin ja kolehtihaavi
on varmaan katti jostain muulta planeetalta, kuin sinun kissasi.
On kaksi raapimapuuta, mutta silti vaan se sohva on kaikkein mieluisin raavittava. Eikä se lupia kysele.
Mulla ei ole sohvaa, kun en tykkää niistä. Sohvana toimii iso sänky jossa on seinusta tyynytty mukavaa lokoilua varten. Mieskaverilla taas on valkoinen nahkasohva joka voi saada kyytiä kun sinne päästään :D.
Partsinverkko tulee huomenna ja samaan syssyyn saan siskolta ylimääräisen kiipeilytelineen. Aion omistaa parvekkeen kissojen käyttöön.