Jos joku konkari osaisi antaa ohjetta, että kuinka näistä saisi hyvän ja maistuvan viinin?
Marjoja puskat pullollaan, ja jos niistä ei nyt rupea tekemään jotain, niin sinne märäntyy... =)
Punaiset viinimarjat?
2
763
Vastaukset 2
- viiniä...
lyö ensin mehutiivisteeksi mehumaijalla. siitä sitten viiniä. ite on tullut näin tehtyä. ylimääräinen mehutiiviste voidaan pakastaa ja juoda krapulaan ;)
- Ammattilaiset ihmeissään?
Olen todella nopean tiedon tarpeessa, koska emme ole löytäneet vastausta vielä mistään...onko jollakin tietoa/kokemusta tuomipihljamarjojen ja mielialalääkkeiden yhteisvaikutuksesta? Tuomipihlajamarjoistahan tehdään hyytelöitä , viinejä ym. ja niitä on meidän pihalla todella runsaasti tänä kesänä ja samassa pihapiirissä asuu henkilöitä jotka käyttävät sekä vahvoja mielialalääkkeitä että tuomipihlajan marjoja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48620- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan186525- 41522