Näyttäisi että Putinin sotakiima on jäädyttänyt terveen arvostelukyvyn Venäjällä.Ehkäpä maa on niin epätoivoinen että ei näe muuta tietä purkaa turhautumaansa,kansallista alennustilaansa kuin aloittamalla rähinän fiksumpiaan vastaan,tietäen itsekin että siinä tulee loppupelissä Venäläisille takkiin ja kovasti.
Nyt on oikea aika pysäyttää Putin,Venäjän armeija on suurelta osin rapakunnossa läntisiin voimiin verrattuna.Jos asiaa lykätään tilanne pahenee entisestään,koska sotakiima venäläisillä estää näkemästä todellista tilannetta.Goodbye Putin!
Nyt on oikea aika pysäyttää Putin,Venäjän armeija on suurelta osin rapakunnossa läntisiin voimiin verrattuna.Jos asiaa lykätään tilanne pahenee entisestään,koska sotakiima venäläisillä estää näkemästä todellista tilannetta.Goodbye Putin!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nyt vallassaoleville venäjän valtaapitäville käy pidemmällä aikavälillä kuin n-liitolle,siis se hajoaa omaan mahdottomuuteensa.Tälläiset "kukkoilut" ovat jostain viimevuosisadan alkupuolelta,mikä kuvastaa mille vuosisadalle on heidän henkinen tasonsa jämähtänyt.Siellähän pelätään Natoa kuin pikkulapsi meillä mörköä.Mitään pelättävää heillä ei olisi eikä ole jos käyttäytyisivät niinkuin on tapana käyttäytyä naapurien kesken.Heille on tyypillistä pyrkiä jos mahdollista alistamaan kaikki joita pitävät(kuvittelevat)vihollisinaan.Vihollisia he näkevät vainoharhaisen tavoin joka puolella rajojaan.Tietenkin omaatuntoa kaivaa kun on liki jokaiselta naapurilta hyökkäyksillä eri sodissa vallattu alueita ja nyt kuvitellaan kaikkien vaativan yhtäaikaa alueitaan takaisin Naton avustuksella.Soppa on siis synnytetty kuten tavallisestikin kremlissä jo aikoja sitten.