Halonen kertoi vaalitilaisuuksissa,

että meillä on Nato-optio, ja kyllä NE tulevat auttamaan jos joku tänne hyökkää. Olisi hyvä tietää, mikä tämä Halosen Nato-optio on, ja kuka sen on luvannut. Keitä NE ovat jotka tulevat tarvittaessa apuun?
476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lienisivätkö samat "ne", jotka täältä lähtevät NATO-maita puolustamaan niiden sekoitettua asiansa?

Äänestä
  • NATO:n ylikansalliset joukot eivät puolusta Euroopan maita vaan USA-Israelin maailmanpoliittisia intressejä.

    Äänestä

  • Euroopan Vapautusrintama kirjoitti:

    NATO:n ylikansalliset joukot eivät puolusta Euroopan maita vaan USA-Israelin maailmanpoliittisia intressejä.

    suomi ei tarvitse natoa ikinä.

    Äänestä

  • orjaita kaikki ollaan natolle kirjoitti:

    suomi ei tarvitse natoa ikinä.

    "USA-Israelin maailmanpoliittisia intressejä." Kyllä on täällä historiantuntemus ja taju nollassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


'Iivan kirjoitti:

että meillä on Nato-optio, ja kyllä NE tulevat auttamaan jos joku tänne hyökkää. Olisi hyvä tietää, mikä tämä Halosen Nato-optio on, ja kuka sen on luvannut. Keitä NE ovat jotka tulevat tarvittaessa apuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu