Venäjä on maailman häirikkö

Mitäs jos maailma panis ton Venäjän tarkkailuluokalle ja sitten kuraattorin juttusille. Häiriköivä maa on muille vaivaksi..
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun niitä sotalaivoja on mustallamerellä jo 8 Usalta. Että nyt uutisia katsomaan miten tää juttu nyt etenee.

Äänestä

Maailmalta leviävistä uutisista ei pidä vetää johtopäätelmiä suuntaan eikä toiseen. Norsu voi muuttua hiireksi, kun ihmisten niin halutaan kuvittelevan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rapee Tarkkislaine kirjoitti:

Mitäs jos maailma panis ton Venäjän tarkkailuluokalle ja sitten kuraattorin juttusille. Häiriköivä maa on muille vaivaksi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu