Täyttä puppua kaikki jutut

tällä palstalla. Porvari on kiero kuin mikä.
4213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sossun usko on vankkumaton!
Meillä sitä kutsutaan sinisilmäisyydeksi.

Äänestä
  • sitä sanotaan putkinäöksi.

    Äänestä

tunnustat vain oman häviösi jo avauksessa.

1) Mitkä jutut.
2) Miksi nämä jutut tekevät "porvareista kieroja kuin mikä"?
3) Perustele molemmat kohdat

Äänestä
  • Sehän on niin väärin tommonen: Totuuteen pakottaminen.... vastoin demarin luonnetta...

    Piikkiq

    ps. sosialimsi on rikos ihmiskuntaa vastaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jutasta kirjoitti:

tällä palstalla. Porvari on kiero kuin mikä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu