Tällainen Eldoradon 410 gramman tölkki persikan puolikkaita maksaa vain 1,10 euroa. Energiaa 46 kcal (tarpeeksi paljon köyhälle joka ei tee mitään), proteiinia 0,6 g, hiilihydraattia 11 g, rasvaa 0 g.
Siitä vain ostoskoriin ja herkuttelemaan.
Siitä vain ostoskoriin ja herkuttelemaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostan kyl mieluummin perunoita ja pari nakkia tol hintaa.
Tai keitän puuroo, ja siihen voisilmä.
Tai puolukois vispipuuroo, mannaryynejä saa jo tol hintaa kilon.
tolla hintaa. (0.99e/kk)
ei kyllä mieleenkään tulis mitään purkkimössöö ostaa.
Eipä köyhällä ole varaa olla tekemättä mitään.
Täytyy keräillä pulloja ja touhuta paljon muuta.
Jos on työikäinen, joutuu siis anteeksi pääsee työnhakuun ja luonnollisesti saa juosta jatkuvasti työkkärissä kaikenmaailman pellekuulusteluissa.
söinkin purkin päivässä. Maksaa samanlainen vain 0,95€ Prisman x-tra purkissa. Samanlainen Päärynäpurkki jollaisia olen myös syönyt on 1,25€ Prisman x-tra purkki. Ne on tosi hyviä, ja ei kulu hampaatkaan niin kuin joitain hapokkaita raakoja hedelmiä syödessä.
Tuossa muutama viikko sitten aloin ostella myös jäätelöä litran purkeissa kun sekin nyt on ainakin muihin ruokatavaroihin nähden halpaa. Prismassa litra Valion vaniliaa on 0,99€ ja sama hinta on Rainbow vanilialitrassa. Ingmannin vanilialitra on 1,15€. Tänään otin Rainbow lakrisijäätelölitran joka oli vähän kalliimpi 1,55€, saa nähdä onko se hyvääkin.